ОБ’ЄКТИ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА ЛОГІСТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ
Логістичні ланцюги
Інструменти управління логістикою
Види логістичних ланцюгів розподілу
Логістичні ланцюги
Для того щоб уявити цілях, яким переміщується матеріальний потік, використовують поняття логістичний ланцюг. Синонімами - цього терміна в англо-американській літературі з логістики є логістичний канал, канал розподілу та ін. В Німеччині досить поширений термін логістичний ланцюг , що утверджений одним з національних стандартів.
Логістичний ланцюг - це лінійно впорядкована кількість фізичних та/чи юридичних осіб (виробників, посередників, складів тощо), які виконують логістичні операції з доведення зовнішнього матеріального потоку від однієї логістичної системи до іншої чи до кінцевого споживача. У загальному випадку логістичний ланцюг об'єднує виробника та споживача, хоч часто має складну структуру.
У логістичних ланцюгах виділяють такі основні компоненти: зовнішню (власне виробництво) і внутрішню (внутрішньовиробничу) логістику, збут продукції та сервісне обслуговування споживачів чи замовників. Ефективність логістичних зв'язків (мал. 1) набагато залежить від таких чинників, як інфраструктура підприємства, управління персоналом та його кваліфікація, розвиток технології виробництва, матеріально-технічного постачання підприємства, раціональна організація матеріальних, енергетичних та інформаційних потоків.
Природно, що успішна дія зазначених чинників можлива за раціональної організації доставки вантажів та транспортно-складського господарства. Підсумовуючи викладене вище, зазначимо, що логістичним вважається ланцюг, за яким рухаються товарний та інформаційний потоки від постачальника до споживача. В ньому виділяють такі головні ланки: постачальники матеріалів, сировини та напівфабрикатів, склади для зберігання продукції на стадії закупівлі, виробництво товарів, їх збут, включаючи відправлення зі складу готової продукції, споживачі готової продукції
Організація матеріальних потоків відбувається таким чином, що система логістики включає матеріальні засоби, що забезпечують рух товарів по логістичному ланцюгу (склади, вантажно-розвантажувальні засоби), виробничі запаси та засоби управління всіма ланками ланцюгів (мал. 2).
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 893;