Електропостачання дільниць при напрузі 1140 В

Упровадження високопродуктивних комплексів з великою потужністю електродвигунів вимагає перехід в дільничних мережах на вищу напругу. При існуючій напрузі 660 В і обмеженні пускового струму в дільничних мережах до 1000 А гранична потужність електродвигуна з короткозамкненим ротором складе 175 кВт. Збільшення потужності електро-двигунів гірничих машин досягається при переведенні дільничних мереж на підвищену номінальну напругу 1140 В. Це дає можливість використовувати частину електроустаткування як при звичайній, так і при підвищеної напрузі за рахунок перемикання обмоток (з трикутника на зірку). Проте такий перехід з 1140 на 660 В допустимий тільки для двигунів потужністю до 160 кВт, у яких пусковий струм при 660 В досягає граничного значення 1000 А. Потужніші двигуни не слід перемикати на знижену напругу.

Перехід в дільничних мережах на напругу 1140 В дозволило підвищити граничні моменти двигунів, збільшити їх одиничну потужність, понизити втрати напруги і потужності в кабельній мережі. Проте, при збільшенні номінальної напруги дільничних мереж і двигунів підвищується вартість електроустаткування через необхідність посилення його ізоляції. Крім того, у ряді випадків через потовщення ізоляції обмоток двигуна знижується його потужність в заданих габаритах. Особливо значно зростає вартість при зростанні напруги для двигунів малої потужності. Для кожного рівня напруги є нижня межа потужності двигуна, нижче за якої практично недоцільно створювати двигуни.

 

Рис. 7.12. Варіанти схем електропостачання дільниць при напрузі 1140 В

 

Підвищення напруги спричиняє збільшення експлуатаційних витрат на обслуговування більш високовольтного устаткування і забезпечення високого рівня електробезпеки. Тому вибір номінальної напруги в системі електро-постачання дільниці вугільної шахти вирішується на основі техніко-економічного порівняння варіантів.

При виборі номінальної напруги 1140 В можливі такі схеми електропостачання дільниць (рис. 7.12):

- від трансформатора 6/1,2 кВ (рис. 7.12, а), коли всі електроспоживачі, окрім освітлення і ручних електросвердел, одержують живлення при напрузі 1140В; - від двох трансформаторів (рис. 7.12, б), один з яких живить найпотуж-ніші електроприймачі дільниці при напрузі 1140 В, а другий – допоміжні установки при напрузі 660 В;

- від триобмоткового трансформатора (рис. 7.12, в), вторинні обмотки якого мають номінальну напругу 1140 і 660 В. Але такі трансформатори поки не виготовляються в Україні.

Перехід на напругу 1140 В на вугільних шахтах здійснюється за другим варіантом.








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 675;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.