Електропостачання дільниць рудних шахт
У рудних шахтах унаслідок особливостей залягання родовищ руд і рідких металів видобувні і підготовчі роботи ведуться одночасно на декількох дільницях і горизонтах. Причому, виїмання корисних копалин виконується буропідривним способом. Буріння шпурів і навантаження руди та породи відповідно здійснюється буровими верстатами і вантажними машинами.
Компресорні установки з електричним приводом звичайно знаходяться на поверхні рудника.
Рис. 7.14. Розподіл електроенергії в рудній шахті від штрекової підстанції до БРП:
а - магістральна схема;
б - радіальна схема
На видобувних і підготовчих дільницях споживачами електричної енергії є, в основному, порівняльно невеликої потужності скреперні лебідки, вантажні машини, вентилятори місцевого провітрювання і освітлювальні мережі, які підмикаються до блокових розподільних пунктів (БРП).
У свою чергу БРП одержують живлення по магістральних (рис. 7.13, а) або радіальних лініях (рис. 7.13, б) від дільничних трансформаторних підстанцій. Для деяких марганцевих шахт, а також невеликих рудників характерним є невелика відстань від біляствольного двору до межі шахтного поля. У цьому випадку живлення електроприймачів очисних і підготовчих робіт доцільно забезпечувати від трансформаторів, встановлених безпосередньо в ЦПП, якщо це можливо за умов допустимої втрати напруги.
При значних розмірах шахтного поля раціонально встановлювати декілька дільничних підстанцій на горизонті. Місця їх розміщення вибирають на головному відкотному штреку відповідно до розвитку гірничих робіт на гранично допустимій відстані за умов втрати напруги від найбільш видалених і могутніх електроприймачів (рис. 7.15). БРП і розподільні пункти камер розташовують безпосередньо в блоках біля камер.
Рис. 7.15. Схема живлення дільничних підстанцій від ЦПП в рудних шахтах
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 770;