Запуск і вихід із КС в обліку, вигляд екрану.

Сьогодні на ринку програмних продук­тів є декілька десятків (якщо не сотень) пакетів програм для бухгалтерсь­кого обліку, проте кожного року декілька фірм заявляють про випуск нової програми, яка, з їхніх слів, є потужнішою, "розумнішою" і перевершує усі відомі.

Незважаючи на насичення ринку, вже декілька років поспіль лідером на ньому є фірма 1C. Прорив цієї фірми на ринок бухгалтерських програм відбувся завдяки версії програми 1С:Бухгалтерия для Win­dows. Саме ця програма дала змогу фірмі 1C посісти позицію лідера. Ця програма має низку незаперечних переваг: простоту інсталяції й використання, можливість гнучкого налаштування конфігура­ції і наявність вбудованої макромови, змогу швидко виконати різноманітні проведення (у наших умовах щоденної модифікації правил обліку це важ­ливо); невелика ціна. Крім цього, варто згадати про широку мережу дилерів і безкоштовні поновлення кон­фігурації, що їх надає фірма у випадку зміни правил ведення бухгалтерсь­кого обліку.

«1С:Бухгалтерія» - універсальна бухгалтерська програма. «1С:Бухгалтерія» може бути настроєна самим бухгалтером на особливості бухгалтерського обліку на своєму підприємстві, на будь-які зміни законодавства і форм звітності. Один раз освоївши універсальні можливості програми, бухгалтер зможе автоматизувати різноманітні поділи урахування: касу, банк, матеріали, товари, основні засоби, розрахунки з організаціями, зарплату т.і. за рахунок повного налагоджування «1С:Бухгалтерія» успішно використовуються на малих підприємствах, у торгівлі, у бюджетних організаціях, на заводах і т.і.

Основні особливості «1С:Бухгалтерія»:

- ведення синтетичного й аналітичного урахування стосовно до потреб підприємства; можливості ведення кількісного і богатовалютного урахування;

- одержання всієї необхідної звітності і різноманітних документів по синтетичному й аналітичному урахуванню;

- повне налагоджування: можливість змінювати і доповнювати план рахунків, систему проводок, настроювання аналітичного урахування, форми первинних документів, форми звітності;

- можливість автоматичного друку вихідних (первинних) документів.

Для запуску програми «1С:Бухгалтерія» треба двічі клацнути піктограму «1С:Бухгалтерії» у вікні Диспетчера Програм Windows або так само можна скористатися меню Пуск-Программы-1С:Бухгалтерія.

- Для виходу з програми можливо використовувати один із таких засобів: вибрати в групі меню «Операції» програми пункт «Вихід»; натиснути комбінацію клавіш Alt+F4;

- в операційній системі Windows для виходу з програми можна клацнути мишею по піктограмі в правому верхньому кутку вікна програми.

Необхідно не виключати комп'ютер і не виконувати його перевантаження до виходу з програми! Це може призвести до втрати інформації!

Після запуску програми виводиться титульний екран. При роботі з «1С:Бухгалтерією» для Windows оброблена програмою інформація відображається у вікні - прямокутної області екрана.

Рядок заголовка. У верхній частині вікна «1С:Бухгалтерія» знаходиться рядок заголовка вікна:

- у середині рядка заголовка виводиться назва вікна. У «1С:Бухгалтерії» воно включає назву програми і назву організації, база даних яка опрацьовується програмою;

- у лівій частині рядки заголовка знаходиться кнопка системного меню. При подвійному щиголі мишею цієї кнопки робота з «1С:Бухгалтерією» завершується;

- Спадне меню В режиме:/У режимі:,що розміщене у верхньому лівому куті вікна, дає змогу вибрати один з режимів: 1С:Предприятие, Конфигу­ратор, Отладчик і Монитор.

Режим монопольно(використовиваеться тільки в мережевій версії) – режим, призначений для запуску программи в монопольному (однокористувацькому) режимі. Використовуеться головним бухгалтером для розрахунків підсімків або для зміни робочого періоду.

У операційній системі Windows назва вікна притиснута до лівого краю рядка заголовка вікна. Функції кнопки системного меню виконує піктограма в лівому верхньому кутку вікна. У правом верхньому кутку вікна, крім кнопок згортання і розгортання вікна, знаходиться кнопка закриття вікна.

Під рядком заголовка вікна розташовується меню програми, за допомогою якого виконується звертання до основних функцій програми.

У вихідному стані програми меню містить такі групи: «Операції», «Звітність», «Сервіс», «Вікна» і «Допомога». Але при роботі в більшості режимів програми в меню з'являється ще одна група функцій - «Дії», вона перераховує дії, доступні в поточному режимі роботи.

Нижче рядка меню у вікні «1С:Бухгалтерії» розташовується лінійка піктограм. З її допомогою можно швидко виконати найбільше дії, що часто зустрічаються, наприклад, преса, пошук рядка, вставка, копіювання, видалення, виклик калькулятора.

Для виконання дії, здійсняемою якоюсь піктограмою, треба просто клацнути цю піктограму. Якщо малюнок на піктограмі виводиться сірим (бляклим), то дія, що відповідає даній піктограмі в дійсний момент не доступна.

Щоб дізнатися дії, що відповідає піктограмі, треба зазначити мишею на цю піктограму. Через дві-три секунди у покажчика миши з'явиться напис про призначення піктограми. Переміщуючи покажчик миши, можно з'ясувати призначення й інші піктограми.

У нижній частині вікна «1С:Бухгалтерії» розташовується інформаційний рядок - у нему виводяться повідомлення про дії що виконуються програмою, підказування і т.ін.

Інша частина вікна «1С:Бухгалтерії» є робочим простіром - у ньому виводяться списки, бланки запитів, документи що редагуються і т.ін.

 

2. Головне й інші меню, одержання помочі.

 

«1С:Бухгалтерія» має рядок меню, що розташовується у верхній частині вікна програми під рядком заголовка програми. Для роботи з меню треба клацнути мишею потрібний пункт у рядку меню і під ним відчиниться прямокутник із групою пунктів меню. Необхідно вибрати потрібну команду і клацнути на її мишкою.

При використанні клавіатури для вибору пункту меню треба:

а) натиснути клавішу Alt і виділити клавішами праворуч і ліворуч потрібний пункт рядка меню (можна також натиснути клавішу Alt у комбінації з підкресленою буквою потрібного пункту меню);

б) виділити клавішами → і ← із вертикального списку потрібну команду меню і натиснути клавішу (Enter) (можна також натиснути клавішу, що відповідає підкресленому символу в назві потрібної команди).

Для скасування вибору команди меню можна натиснути клавішу Alt.

Якщо справа від назви пункту меню у вертикальному списку зображений трикутник, то при виборі цього пункту відчиниться підпорядкований вертикальний список команд меню, з котрого треба буде зробити вибір, як звичайно.

Для полегшення використання меню у всіх Windows програмах використовуються уніфіковані позначення в системі меню:

Позначення Значення
Сірий (бляклий) колір команди меню ця команда меню в даний момент недоступна.
Крапка розташована слідом за командою Після вибору команди з'явиться діалогове вікно з запитом необхідних параметрів
Трикутник, розташований слідом за командою меню Після вибору команди з'явиться підміню, із якого треба також буде зробити вибір
Комбінація клавіш, зазначена праворуч від команди Ця комбінація клавіш може використовуватися для швидкого виклику даної команди без звертання до меню
Галочка √, розташована перед командою меню Дана команда позначає режим програми, що діє в даний момент. Вибір команди скасує цей режим, при цьому галочка √ зникне

 

Натиснувши на клавішу F1, можно в будь-якому режимі роботи одержати допомогу - екран вмонтованого довідника «1С:Бухгалтерії» з описом можливих дій у конкретній ситуації, призначення пункту меню і т.ін. Крім того, звертання до вмонтованого довідника виконується при виборі кнопки Помощь у запитах програми, а також пункту «Помощь» меню програми.

Вмонтований довідник «1С:Бухгалтерії» заснований на принципі гипертексту: він містить перехресні посилання, що дозволяють швидко знайти потрібну довідкову інформацію і з'ясувати значення невідомих термінів.

При виклику вмонтованого довідника на екран виводиться вікно довідника, що містить зведення по обраній темі. Можно змінювати розміри вікна довідкової програми і пересувати це вікно по екрані. Якщо вміст виведеної на екран теми не уміщується у вікні довідкової програми, у правого краю цього вікна з'являється лінійка прокручування, і можно переглядати тему, використовуючи лінійку прокручування, а також натискаючи клавіші PgUp і PgDn.

Деяке слово і словосполучення у вікні довідкової системи можуть бути підкреслені суцільною рисою або пунктиром. Звичайно вони також виділені іншим кольором. Ці словосполучення в довідковій системі Windows мають особливе значення:

- Підкреслені суцільною рисою словосполучення позначають перехресні посилання. Якщо клацнути мишею таке словосполучення, у вікно довідкової системи буде виведена тема, що відповідає цьому словосполученню (щоб повернутися назад, треба клацнути кнопку Назад у вікні довідкової системи):

- Підкреслені пунктиром словосполучення є визначеннями термінів. Якщо клацнути мишею таке словосполучення, на екран буде виведений невеличкий прямокутник із визначенням даного терміна. При повторному щиголі мишею цей прямокутник зникає.

При утрудненні в пошуку потрібної інформації у вмонтованому довіднику можно скористатися засобами пошуку довідкової програми. Якщо клацнути кнопку Поиск у вікні довідника, на екран буде виведений діалоговий запит пошуку теми. У списку у верхній частині цього запиту приведені поняття і терміни, описані в поточному файлі довідкової системи. Можно шукати потрібний рядок у цьому списку. Але звичайно зручніше ввести перші букви шуканого терміна, і довідкова система відразу ж покаже те місце списку, де знаходяться терміни, що починаються з уведених символів.

Відшукавши потрібний рядок у списку, виділите йго мишею і клацніть кнопку Показать Темы. У нижній частині запиту з'являться назви тем довідника, у яких згадується обраний у списку термін. Відшукавши підхожу тему, виділите мишею відповідний рядок і натисніть кнопку Перейти К.

При переміщеннях по розділах довідника неважко заблукати і зайти в ті теми, що не мають інтересу. У цьому випадку можно скористатися кнопками Хронологія і Тому. При натисканні кнопки Хронологія на екран виводиться список тем, що переглядався протягом останнього сеансу. Двічі клацнувши мишею по назві потрібної теми, можливо перейти до цієї теми. При необхідності повертання до однієї з декількох останніх переглянутих тем може бути зручніше один або декілька разів натиснути кнопку Тому.

Для висновка будь-якої теми довідника на пресу виберіть команду Преса Теми групи Файл меню вмонтованого довідника.

Закінчивши перегляд вмонтованого довідника, варто клацнути мишею по кнопці “хрестик” системного меню у правій частині рядка заголовка вікна довідника. Вікно закриється і повернеться в той режим програми, із якого викликали довідник.

 

Література [3 с. 57-69, 26 с. 48-87, 24 с. 21-30, 19 с. 65-75]

Контрольні питання:

1. Назвить основні особливості «1С:Бухгалтерія»;

2. Що треба зробити для запуску програми «1С:Бухгалтерія»;

3. дайти характеристику режиму Конфигу­ратор;

4. дайти характеристику режиму Отладчик;

5. дайти характеристику режиму Монитор.








Дата добавления: 2016-03-20; просмотров: 639;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.014 сек.