Видатковий касовий ордер

від "__" ___________ 20__ р.

Номер документа Дата складання   Кореспондуючий рахунок, субрахунок Код аналітичного рахунку Сума Код цільового призначення  
               

 

Видати _______________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

Підстава: _____________________________________________________________________________________________

Сума ____________________________________________________________________________________ грн. ___ коп.

(словами)

Додаток: _____________________________________________________________________________________________

 

Керівник ____________________________________ Головний бухгалтер __________________________________

(підпис, прізвище, ініціали) (підпис, прізвище, ініціали)

 

Одержав: ________________________________________________________________ грн. __ коп.

(словами)

«___» ________________ 20__ р. Підпис одержувача ____________________________

 

За ___________________________________________________________________________________________________

(найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача)

______________________________________________________________________________________________________

 

Видав касир __________________________________

(підпис, прізвище, ініціали)

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Касова книга

Ця типова форма застосовується для обліку руху грошей у касі. Кожна сторінка касової книги складається з двох рівних частин: одна з них (з горизонтальним лініюванням) заповнюється касиром як перший примірник та залишається в книзі, друга (без горизонтального лініювання) заповнюється з лицьового і зворотного боків через копіювальний папір і як звіт касира є відривною частиною аркуша. Перші та другі примірники сторінок нумеруються однаковими номерами.

Записи касових операцій починаються на лицьовому боці невідривної частини аркуша (після рядка "Залишок на початок дня").

Спочатку аркуш згинають по лінії відрізу, підкладаючи відривну частину аркуша під ту, яка залишається в книзі. Для ведення записів відривну частину аркуша накладають на лицьовий бік невідривної частини та продовжують записи по горизонтальному лініюванню зворотного боку невідривної частини аркуша.

Бланк звіту до закінчення операцій дня, у який вони проводилися, не відривається.

У рядку форми "у тому числі на зарплату" зазначається сума за відомостями на виплату грошей, що не списана на видаток каси.

 


 

Каса за “__” _________ 20__ р. Сторінка ________

Номер доку-мента Від кого отримано чи кому видано Номер кореспон-дуючого рахунку, субрахунку Надход-ження Видаток Л і н і я в і д р і з у Номер доку-мента Від кого отримано чи кому видано Номер кореспон-дуючого рахунку, субрахунку Надход-женьня Видаток
Залишок на початок дня Х
Разом за день
Залишок на кінець дня, Х
у тому числі на зарплату Х
Касир ________________ (підпис) Запис в касовій книзі перевірив і документи в кількості _____________ прибуткових та ______________ (словами) (словами) видаткових одержав. Бухгалтер ______________ (підпис)
_________________________

Додаток 4

до Положення про ведення касових операцій
у національній валюті в Україні

Типова форма № КО-3а,

    Ідентифікаційний  
(найменування підприємства (установи, організації))   код ЄДРПОУ  
         

ЖУРНАЛ

реєстрації прибуткових і видаткових касових документів

Р.

 

Прибутковий документ Сума Примітки Видатковий документ Сума Примітки
дата номер дата номер
               
               
               
               
               
               
               
               

 

Примітка. Ця форма ведеться на розсуд керівництва замість ведення журналу за формою № КО-3.

 

Розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі

_______________________________

(назва підприємства)

_______________________________

(адреса)

 

Касові обороти

Найменування показника Фактично за 3 будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти, що передують строку встановлення (перегляду) ліміту каси
Готівкова виручка (надходження до кас, крім сум, що одержані з банків)  
Середньоденні надходження (ряд.1 розділити на кількість робочих днів підприємства за 3 місяці)  
Виплачено готівкою на різні потреби, а також на відрядження (крім виплат, пов’язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів)  
Середньоденна видача готівки (ряд.3 розділити на кількість робочих днів підприємства за 3 місяці)  

 

Найменування показника Установлено підприємством
1. Ліміт залишку готівки в касі  

 

Найменування показника Визначається строк здавання готівкової виручки (готівки)
2. Строки здавання готівкової виручки (готівки)  

Керівник підприємства Головний бухгалтер

„___”_________201__р. „___”_________201__р.

 

М.П.

 


 

ТОВ "Веснянка"

Наказ

 

№24 м.Харків 02.07.15 р.

Про затвердження ліміту каси

НАКАЗУЮ:

1.Із 1 липня 2015 року встановити ліміт залишку готівкових коштів у розмірі 2900 грн,керуючись

п.п. 5.3 та 5.4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637. У розрахунку брали участь готівкові надходження за квітень, травень та червень 2015 року. Готівку підприємство здає в банк щоденно.

2. Зберігати в касі готівку тільки в межах установленого ліміту. Понадлімітну виручку здавати в банк не пізніше наступного робочого дня підприємства.

ДиректорВ. І. Литвинов

 

З наказом ознайомлені:

Головний бухгалтерОмельчук

Заступник головного бухгалтераКрасуля

КасирПономарьова

 

Порядок обчислення ліміту залишку готівки в касі залежно від термінів здачі коштів

Види підприємств Граничний розмір ліміту
Знаходяться в населених пунктах, де немає банків Залежить від установлених термінів здачі готівки, проте не може перевищувати 5-кратного розміру середньоденних надходжень готівки за три будь-яких місяці поспіль з останніх дванадцяти (абз. 3 п. 5.4 Положення № 637)
Новостворені або ті, діяльність яких до цього часу була пов'язана виключно з безготівковими розрахунками Прогнозний розрахунок (на перші три місяці), а після спливу терміну — протягом двох тижнів підбивають за фактичними показниками (абз. 3 п. 5.2 Положення № 637)
Відокремлені підрозділи (філії тощо) Головне підприємство складає окремий розрахунок, відштовхуючись від готівкових обсягів підрозділу та кількості його робочих днів (абз. 1 п. 5.2 Положення № 637)*
Підприємства, що виробляють та перероблюють сільгосппродукцію, різних організаційно-правових форм (акціонерні товариства, агрофірми тощо) На період заготівлі та перероблення сільгосппродукції можуть розраховувати (переглядати) ліміт згідно з фактичними показниками касових оборотів за будь-яких три місяці сезону виробництва (перероблення) сільгосппродукції попереднього року (п. 5.5 Положення № 637)
    Небанківські фінустанови (кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестфонди та компанії та інші юрособи, виключним видом діяльності яких є надання фінпослуг) та оператори поштового зв'язку Норми п. 5.4 Положення № 637 на них не поширюються, проте якщо ліміт каси потрібен, то його треба встановити з огляду на терміни здачі виручки в банк, особливості діяльності та режим роботи установи, обсяги готівкових надходжень (видачі) тощо (абз. 6 п. 5.4 Положення № 637)**
Страхові агенти та розповсюджувачі лотерей Визначають "специфічний" ліміт для агентів, проте здавати виручку в касу треба не рідше ніж один раз на п'ять робочих днів (абз. 5 п. 5.1 Положення № 637)
Релігійні організації (громади, управління й центри, монастирі, братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які не здійснюють виробничої або іншої підприємницької діяльності Не встановлюють (п. 5.6 Положення № 637)
Банки та підприємці Не розраховують (абз. 2 п. 2.7 Положення № 637)
Бюджетні установи та організації Установлює Держказначейство України (п. 5.7 Положення № 637)

 

17.1.4. Характеристика рахунків з обліку готівки та інших грошових коштів

Рахунок 30 «Каса» призначений для узагальнення інформації про наявність і рух грошових коштів у касі підприємства.

Рахунок 30 «Каса» має такі субрахунки:
301 «Каса в національній валюті»;
302 «Каса в іноземній валюті».

На підприємствах, де працюють операційні каси (продаж квитків, оплата послуг зв'язку, обмін валюти тощо), відкриваються субрахунки 303 «Операційна каса в національній валюті» та 304 «Операційна каса в іноземній валюті».

За дебетом рахунку 30 «Каса» відображається надходження грошових коштів до каси підприємства, за кредитом - виплата (витрачання) готівки.

Аналітичний облік може вестися за кожною операційною касою або касиром, що забезпечує реалізацію функції збереження майна власника, а також за видами валют. Найбільш достовірний аналітичний облік ведеться у звіті касира, де відображається кожна господарська операція з руху грошових коштів у касі

Нарахунку 33 «Інші кошти» ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства (поштових марок, марок гербового збору, сплачених проїзних документів, сплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку тощо), та про кошти в дорозі, тобто грошові суми, внесені в каси банків, ощадні каси або поштові відділення для подальшого їх зарахування на розрахункові або інші рахунки підприємства.

Рахунок 33 «Інші кошти» має такі субрахунки:

331 «Грошові документи в національній валюті»
332 «Грошові документи в іноземній валюті»
333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті»
334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті»

335 «Електронні гроші, номіновані в національній валюті»

За дебетом рахунку 33 «Інші кошти» відображається надходження грошових документів у касу підприємства та коштів в дорозі, за кредитом - вибуття грошових документів та списання коштів у дорозі після їх зарахування на відповідні рахунки.

Аналітичний облік грошових документів ведеться за їх видами.

 

17.1.5. Відображення операцій з грошовими коштами на рахунках бухгалтерського обліку

Типові бухгалтерські проводки з рахунками 30 та 33

Зміст господарської операції Д К
         
         
         
         
         
         
         
         

 


17.2.1. Основні поняття з обліку грошових коштів на рахунках у банках

 

Для зберігання коштів і здійснення безготівкових розрахунків в установі банку за місцем реєстрації підприємства або будь-якому банку за згодою сторін відкриваються рахунки.

Порядок проведення операцій на рахунках регулюється чинним законодавством України і нормативними актами Національного банку України. Відкриваються і закриваються рахунки згідно з Інструкцією "Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах".

Умови відкриття рахунка та особливості його функціонування сторони визначають у договорі банківського рахунка або банківського вкладу, які обов'язково мають укладатись у письмовій формі та не повинні суперечити інструкції.

Саме інструкція встановлює, що банки відкривають своїм клієнтам за договором банківського рахунка поточні рахунки, а за договором банківського вкладу - вкладні (депозитні) рахунки.

Під поточним рахунком слід розуміти рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

17.2.2. Документування руху грошових коштів на рахунках в банках

Основним нормативним актом, який регламентує порядок заповнення розрахункових документів є:Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22 (Зі змінами і доповненнями)Основним видом розрахункових документів є Платіжне доручення. З 1.01.2013р. термін виконання платіжного доручення банками становит 30 днів.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Інкасове доручення (розпорядження) - розрахунковий документ, що містить вимогу стягувача (органу державної податкової служби) до банку, що обслуговує платника, здійснити без погодження з платником переказ визначеної суми коштів з рахунку платника на рахунок отримувача (відповідно до змін від 30.03.2012 до Інструкції про безготівковірозрахунки в Україні в національній валюті)

 

Дата перевірки органом Державної казначейської служби України, який обслуговує орган державної податкової служби Зазначається дата перевірки органом Державної казначейської служби України, у якому відкрито рахунок органу державної податкової служби, інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби, що засвідчується підписом відповідального виконавця та відбитком штампа органу Державної казначейської служби України
Рахунок отримувача Зазначається номер бюджетного рахунку, відкритого в органі Державної казначейської служби України, у разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
Отримувач Зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім'я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації в разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
Банк отримувача Зазначається найменування органу Державної казначейської служби України, на балансі якого відкрито рахунок отримувача коштів, у разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
Код отримувача Зазначається код органу Державної казначейської служби України [у разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)] за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України
Код банку отримувача Зазначається код органу Державної казначейської служби України, на ім'я якого відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, у разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
Стягувач Зазначається найменування органу державної податкової служби в разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження). Додатково може зазначатися місцезнаходження органу державної податкової служби. Під час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України реквізит "Стягувач" розміщується в полі "Допоміжні реквізити"
М. П. стягувача Ставиться відбиток печатки органу державної податкової служби в разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)
Підписи стягувача Ставлять підписи відповідальні особи органу державної податкової служби в разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)

 

17.2.3. Характеристика рахунку 31 «Рахунки в банках»

Рахунок 31 «Рахунки в банках» призначено для обліку наявності та руху грошових коштів, що знаходяться на рахунках в банку, які можуть бути використані для поточних операцій.

Рахунок 31 «Рахунки в банках» має такі субрахунки:

311 «Поточні рахунки в національній валюті»
312 «Поточні рахунки в іноземній валюті»
313 «Інші рахунки в банку в національній валюті»
314 «Інші рахунки в банку в іноземній валюті»

315 «Спеціальні рахунки в національній валюті»

316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті»

За дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" відображається надходження грошових коштів, за кредитом - їх використання.

17.2.4. Відображення руху грошових коштів на рахунках бухгалтерського обліку

Типові бухгалтерські проводки з рахунком 31

Зміст господарської операції Д К
         
         
         
         

 








Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 1626;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.036 сек.