Використання теплових помп для обігріву приміщень

Для обігрівання приміщень можна використати тепло Землі. На глибині понад 6 м температура Землі майже незмінна і становить близько 10 0С. За допомогою теплової помпи можна передати це тепло для нагрівання оселі. Як видно з рис. 3.21, за допомогою електроенергії можливо тепло Землі трансформувати у тепло в оселі.

 

Рис. 3.21. Схема трансформування тепла Землі

 

На рис. 3.22 наведена схема використання тепла землі для опалення індивідуального будинку. Як первинний теплоносій там використано грунтові води, що існують поблизу будівлі. Воду, що пройшла через теплову помпу повертають у Землю у місці “скидання води”, а забирають у місці “водозабору”. Відстань між місцем забору та повернення води складає близько 25 – 30 м. За температури грунту 10 0С, грунтова вода на такій відстані підігрівається на 2 _ 8 0С.

 

Рис. 3.22. Схема опалювання будівлі з використанням теплової помпи

 

Принцип роботи системи опалення подібний до принципу роботи теплової помпи для підігріву води (рис. 3.19). Тут замість води підігрівається повітря у приміщенні будівлі, а тепло для цього забирається від нагрітої ґрунтової води. Проміжним теплоносієм, що проходить по водяному теплообміннику теплової помпи і по калориферах у приміщеннях будівлі є фреон. Цикл перетворення його агрегатних станів наведений на рис. 3.19.

Сучасна теплова помпа – це компактна система з автоматичним керуванням. Розміри агрегату, здатного обігріти утеплену за сьогоднішніми вимогами будівлю площею до 300 м2, - такі самі , що й домашнього холодильника.

 








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 786;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.