Суть та види цінових знижок
Установлення цін зі знижками й заліками. Як винагорода покупців за певні дії, багато підприємств змінюють вихідні ціни на свої товари. Існує кілька видів знижок, застосовуваних для винагороди покупців.
Знижки за оплату готівкою - надаються тим покупцям, які розплачуються готівкою. Такі знижки допомагають поліпшити фінансове становище й стан ліквідності продавця, скоротити витрати у зв’язку зі стягненням безнадійних боргів.
Знижка за кількість товару, що купується - означає зниження ціни для споживачів, що купують великі партії товару.Ці знижки пропонуються всім покупцям і не перевищують суми економії витрат продавця у зв’язку з реалізацією великих партій товару. Економія складається за рахунок зниження витрат із продажу, зберіганню запасів і транспортуванню товару. Названі знижки стимулюють споживача робити закупівлі в одного продавця.
Функціональні знижки - фірми надають службам руху товарів, що виконують певні функції по реалізації товару, його зберіганню й т.д. Фірма може пропонувати різні торгівельні знижки різним торгівельним каналам, тому що вони роблять їй різні по характеру послуги. Але вона зобов’язана надавати єдину знижку всім службам, що входять до складу кожного окремого каналу.
Сезонні знижки - є зниження ціни для покупців, що здійснюють міжсезонні закупівлі товарів або послуг. Вони дозволяють фірмі забезпечувати стабільний рівень виробництва протягом усього року.
Заліки – це особливі види знижок із ціни. Наприклад, товарообмінний залік - зниження ціни нового товару при здачі старого або знижки із ціни як винагорода дилерів за участь у рекламі й підтримка збуту товарів.
Установлення цін для стимулювання збуту. За певних умов фірми тимчасово встановлюють на свої товари ціни нижче ринкових, а іноді навіть нижче витрат. Існують різні форми таких цін.
- На деякі товари фірми можуть установлювати ціни як на „збиткових лідерів” - для залучення покупців у надії на те, що вони заодно куплять і інші товари за звичайною ціною.
- Щоб залучити більше число клієнтів у певні періоди часу, продавці використовують ціни для таких випадків як, наприклад, зимові розпродажі.
- Знижка споживачам, що здобувають товар у дилерів у певний відрізок часу. Це гнучкі кошти зменшення товарних запасів у періоди, коли утруднений збут без зниження прейскурантних цін.
- Знижки із цін для залучення більшої кількості покупців.
Література: [1] с. 37-45 , [10] с. 56-69 , [7] с. 44-51
Питання для самоперевірки
1. Назвіть методи ціноутворення, які використовуються на практиці.
2. У чому сутність методів ціноутворення на основі витрат?
3. Що складає сутність на корисність?
4. У чому полягає сутність методів ціноутворення з орієнтацією на попит?
5. Що є головним негативним наслідком інфляції?
6. Яка мета надання знижок при продажу товарів?
7. Які види знижок вам відомі?
8. Опишіть, як використання знижок вплине на фінансовий стан підприємства.
Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 1362;