Механізм утворення p-n переходу.

В основі більшості напівпровідникових діодів і транзисторів лежить контакт двох напів-провідників з різним типом електропро-відності. Такий контакт називають електронно-дірковим переходом або p-n переходом. Він може бути отриманий, наприклад, шляхом дифузії донорної домішки в напівпровідник p-типу. Ідеалізована одномірна структура p-n переходу зображена на рис. а). Для простоти будемо вважати, що концентрація легуючої домішки в областях n і p типу розподілена рівномірно, причому концентрація донорної домішки ND в n-напівпровіднику значно більше, ніж концентрація акцепторної домішки NA в p-напівпровіднику (ND>> NA). Область із більшою концентрацією домішки назвається емітером, а область із меншою концентрацією домішки - базою. Це припущення дозволяє вважати, що повний струм через p-n перехід визначається переважно складовою струму із емітера в базу (в даному випадку - електрон-ною складовою, а діркова складова струму через p-n перехід мала і нею можна знехтувати):

Прослушать

i = in + ip » in.

Розподіл концентрації електронів уздовж осі x показано на рис. б). Так як концентрація електронів в n-напівпровіднику nn (основні носії заряду) значно перевищує концентрацію електронів в p-напівпровіднику np (неосновні носії заряду), то в площині контакту виникає дифузія електронів з n-області у p-область. Аналогічні міркування приводять до дифузії дірок з p-області у n-область. Таким чином через p-n перехід протікають дифузійні потоки основних носіїв заряду (ПОНЗ).
Коли електрони переходять з напівпровідника n-типу в p-область, вони залишають у приконтактній області n-напівпровідника нескомпенсований позитивний нерухомий заряд іонів донорів QD+. Аналогічно в приконтактній області p-напівпровідника з'являється рівний за величиною нескомпенсований негативний нерухомий заряд іонів акцепторів QA-. На рисунку б) відповідні області заштриховані й позначені. Таким чином в області контакту з'являється вбудоване електричне поле локалізоване поблизу кордону x0. Будемо характеризувати його контактною різницею потенціалів jK. Поле що виникло перешкоджає руху основних носіїв через перехід і є причиною появи зустрічного дрейфового руху електронів з p-області у n-область.
Таким чином, потоки неосновних носіїв заряду по своїй природі є дрейфові.








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 2396;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.