Упакування і маркірування товару

Упакування повинне забезпечити повну схоронність товару, запобігти його ушкодженню при транспортуванні усіма видами транспорту з урахуванням перевантажень, а також охороняти товар від атмосферних впливів.

В статті «Упаковка» вказується вид упаковки, її характеристика, якість, розміри, спосіб оплати. Вид упаковки залежить від особливостей товару. Розрізняють упаковку зовнішню і внутрішню. В більшості випадків упаковка переходить у власність покупця разом з товаром.

Маркірування повинно містити:

· позначення, необхідні для адресата (одержувача вантажу): найменування, вагу нетто і брутто, номери контракту й наряду, номер даного місця – товарне маркірування;

· дані необхідні для транспортної організації, що перевозить вантаж: найменування країн і пунктів відправлення, маршрут при перевантаженнях – вантажне маркірування;

· позначення, необхідні під час перевезення: номери вагонів, люків, назва судна і т.п. – транспортне маркірування (наноситься транспортною організацією-перевізником);

· позначення, що вказують, як треба поводитися з товаром під час його перевезення, вантажно-розвантажувальних робіт, збереження – спеціальне маркірування.

У випадках, коли маркірування явно не обговорено в контракті, воно повинно включати загальні відомості про вантаж: найменування продавця; найменування одержувача вантажу; номер контракту; місце призначення; загальні відомості про вантаж; країну виготовлення товару; інструкції щодо завантаження та розвантаження.

Порядок здачі-прийому

Під здачею-прийомом розуміють передачу товару продавцем у власність покупця у відповідності до умов контракту.

Здача товару – це передача товару продавцем у власність покупця відповідно до умов контракту купівлі-продажу, внаслідок чого до покупця переходить повний контроль над товаром.

Прийомка товару – це перевірка покупцем відповідності якості, кількості та комплектації товару до його характеристик та технічних умов, які зазначено в контракті. Здача-прийом – єдиний акт, в умовах контракту він може бути висловлений наступним формулюванням: «Товар вважається поставленим продавцем та прийнятим покупцем».

До контракту включаться наступні умови про здачу-прийомку:

· вид, строк і місце фактичної здачі-прийомки;

· засоби перевірки та методи визначення кількості та якості поставленого товару;

· зазначення осіб, хто здійснює здачу-прийомку.

 

Гарантії якості

У зовнішньоторговельних контрактах на машини й устаткування як правило міститься умова, за якою продавець приймає відповідальність за якість товару протягом визначеного гарантійного терміну. Ці умови визначають: обсяг наданої гарантії, гарантійний термін; обов'язки продавця за випадку виявлення дефектності товару або невідповідності його до контракту; обсяги наданої гарантії, що залежать від характеру товару та технічних умов контракту.

Гарантійний період може обчислюватися:

· з дати поставки товару;

· з моменту отримання покупцем від продавця повідомлення в письмовій формі про те, що товар готовий до відправлення;

· з дня пуску обладнання в експлуатацію.

 

Рекламації

Рекламація – претензія, покупця до продавця у зв’язку з невідповідністю якості і кількості товару умовам контракту. Їх предметом можуть бути тільки ті питання, що не були предметом приймання товару.

Сторони контракту визначають: порядок пред’явлення рекламації; термін, протягом якого вона може бути заявлена; права та обов’язки сторін у зв’язку з пред’явленням рекламації; засоби її врегулювання (доповнення вантажу окремою партією або наступними поставками; повернення товару, його вартості; виправлення дефектів товару за рахунок продавця; заміна товару іншим, що відповідає умовам контракту; надання знижок з ціни товару або уцінка всієї партії товару пропорційно дефектному товару.

Рекламації надсилається у письмові формі з додатком усіх необхідних документів, що обґрунтовують претензії (акти експертизи, рекламаційні акти, що складені за участю незацікавлених осіб, коносаменти, пакувальні листи і т.п.).

 

Штрафні санкції

У контракті варто передбачити санкції у вигляді пені, неустойок, штрафів за порушення сторонами свої зобов’язань (недопоставку товарів; несвоєчасну поставку; несвоєчасну оплату; інші порушення).

№13. Форс-мажор (застереження про обставини непереборної сили)

Таке застереження дозволяє переносити термін виконання контракту або взагалі звільняє сторони від повного або часткового виконання зобов’язань за ним, у разі виникнення перешкод непереборної сили, про які сторони не знали і не могли знати в момент укладання угоди.

Відрізняють дві категорії обставин непереборної сили:

· тривалі (війни, блокади, заборони експорту або імпорту, валютні обмеження або заходи уряду);

· короткочасні (пожежі, повені, інші стихійні лиха, відхилення від маршруту, викликане військовими діями, страйки, замерзанням морів тощо).

У міжнародній практиці застосовується форма форс-мажорного застереження, що передбачає дві стадії в наслідках форс-мажору.

На першій стадії на визначений період (30 днів) продовжується термін виконання контракту. На другій стадії, якщо після закінчення цього періоду форс-мажор продовжує діяти, кожна зі сторін має право на розірвання контракту.

Контракти передбачають обов’язки сторони, для якої наступили такі обставини, подати в обумовлений термін свідчення Торговельної палати, яке підтверджує наявність форс-мажору.

Арбітраж

Встановлюється порядок розв’язання суперечок , що можуть виникнути між сторонами і не можуть бути розв’язані шляхом переговорів, і передаються в арбітражний суд. При цьому в контракті визначаються:

· норми права, що застосовуються;

· визначення арбітражу із вказівкою на його місцезнаходження;

· термін надання позивів до арбітражу;

· положення про незаперечність рішення арбітражу для всіх сторін угоди;

· порядок призначення арбітрів.

Арбітраж призначується з трьох осіб: по одній призначують сторони угоди, а третю – на основі домовленості.

При підписанні контракту купівлі-продажу сторони можуть внести й інші умови контракту.

 








Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 558;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.