Розрахунок складових статей загальновиробничих витрат для

Обє’ктів будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання

Доріг

 

Структура загальновиробничих витрат визначається додатком А до ДСТУ-Н Б Д.1.1–3:2013.”Настанова щодо визначення загальновиробничих та адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва” та додатком А до М 218-03450778-683:2011.”Методика розрахунку загальновиробничих та адміністративних витрат при складання кошторисної документації” і має такі основні признаки. По – перше, всі загальновиробничі витрати розподіляються на 3 групи, а, по – друге, кожна група складається із ряду статей. До груп загальновиробничих витрат відносяться:

Перша група – Витрати на управління та обслуговування будівельного виробництва.

Друга група – Витрати на організацію робіт на будівельних майданчиках та вдосконалення технології.

Третя група – Інші загальновиробничі витрати.

Структурно перша група складається із 13 статей, до яких (в скороченому записі) входять такі:

1.1 Витрати на основну і додаткову заробітну плату, будь-які інші грошові виплати працівникам апарату управління відокремлених виробничих підрозділів (керівників, спеціалістів, службовців), лінійного персоналу (начальників дільниць, виконробів, майстрів, механіків дільниць) за виключенням тих, що включені до складу будівельних бригад.

1.2 Витрати на службові відрядження персоналу, наведеного в пункті 1.1., в межах норм, що передбачені законом.

1.3 Амортизація основних засобів, призначених для обслуговування апарату управління відокремлених структурних підрозділів та лінійного персоналу.

1.4 Амортизація нематеріальних активів, призначених для обслуговування апарату управління відокремлених структурних підрозділів та лінійного персоналу.

1.5 Витрати на утримання, експлуатацію та ремонт основних засобів, інших необоротних активів загального виробничого призначення.

1.6 Витрати на додержання правил з охорони праці, протипожежної та сторожової охорони, санітарно-гігієнічних та інших спеціальних вимог, передбачених правилами виконання будівельно-монтажних робіт та законодавством.

1.7 Витрати на транспортне обслуговування будівельного виробництва, включно апарат управління відокремлених структурних підрозділів та лінійний персонал.

1.8 Витрати, що пов’язані з оплатою послуг комерційних банків та інших кредитно-фінансових установ.

1.9 Витрати на матеріально – технічне забезпечення апарату управління відокремлених структурних підрозділів будівельної організації.

1.10 Витрати за користування обчислювальною, машинописною, множинною та іншою оргтехнікою.

1.11 Оплата послуг, що надаються сторонніми організаціями.

1.12 Оплата послуг консультаційного та інформаційного характеру.

1.13 Відрахування за встановленими законодавством нормами на соціальні заходи та оплату праці працівників зазначених у цьому розділі.

Структурно друга група складається із 10 статей, до яких (в скороченому записі) входять такі:

2.1 Витрати на геодезичні роботи, включно із оплатою праці працівників, що їх виконують, вартість матеріалів, амортизацію та зношення геодезичного обладнання, інструменти та прилади і витрати на всі види їх ремонту та переміщення.

2.2 Витрати на благоустрій та утримання будівельних майданчиків.

2.3 Витрати на перебазування лінійних підрозділів виробничих підприємств на інший об’єкт та в межах будівельного фронту робіт.

2.4 Амортизація та витрати на проведення поточного ремонту пристроїв та обладнання, що належать до складу основних засобів.

2.5 Витрати на малоцінний та швидко зношуваний інструмент та виробничий інвентар.

2.6 Амортизація не титульних тимчасових споруд, зношення пристроїв та засобів і витрати, що пов’язані із їх спорудженням, розбиранням та переміщенням.

2.7 Витрати, що пов’язані із удосконаленням технології та організації виробництва, нормативними роботами, складанням проектів та інше.

2.8 Витрати не капітального характеру, що пов’язані із забезпеченням якості виробництва.

2.9 Витрати, що пов’язані із винахідництвом та раціоналізацією.

2.10 Відрахування за встановленими законодавством нормами на соціальні заходи.

Структурно третя група складається із 2 статей, до яких входять такі:

3.1 Платежі страхування майна, громадської відповідальності, а також окремих видів робітників.

3.2 Витрати, що пов’язані з підготовкою, навчанням та перепідготовкою кадрів.

Для розрахунку загальновиробничих витрат в дорожньому виробництві використовують 3 напрямки:

- розрахунки для об’єктів будівництва та реконструкції транспортних споруд, які здійснюються із використанням ДСТУ-Н Б Д.1.1–3:2013.”Настанова щодо визначення загальновиробничих та адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва”;

- розрахунки для об’єктів з ремонтів транспортних споруд, які здійснюються із використанням СОУ 42.1-37641918-050:2012. “Порядок визначення вартості капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)”;

- розрахунки для об’єктів з експлуатаційного утримання транспортних споруд, які здійснюються із використанням СОУ 42.1-37641918-085:2012. “Правила визначення вартості робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, мостів та інших транспортних споруд”.

В процесі розрахунку загальновиробничих витрат за всіма напрямками враховуються рекомендації документу – М 218-03450778-683:2011.”Методика розрахунку загальновиробничих та адміністративних витрат при складанні кошторисної документації”. Розрахунок значень загальновиробничих витрат здійснюється із використанням даних про загальну кошторисну трудомісткість. Загальна кошторисна трудомісткість дорожніх робіт є сума:

- кошторисної нормативної трудомісткості робіт, що визначена із використанням даних РЕКН та РЕКНМУ і яка враховує витрати праці (в люд.хгод.) робітників – будівельників, монтажників і робітників, які зайняті на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів;

- розрахункової трудомісткості при перевезенні ґрунту, будівельного сміття і дорожніх матеріалів (кам’яних матеріалів, піску, сумішей та інших), а також враховує витрати праці робітників, які зайняті на керуванні та обслуговуванні автотранспортних засобів;

- розрахункових витрат праці працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах;

- розрахункових витрат праці працівників, заробітна плата яких передбачена при зведенні та розбиранні титульних тимчасових будівель і споруд;

- розрахункових витрат праці працівників, заробітна плата яких передбачена в коштах на сезонні (зимові та літні) подорожчання вартості дорожніх робіт.

Правила визначення загальної кошторисної трудомісткості - ЗКТР за кожною її складовою наведені в СОУ 42.1-37641918-050:2012. В процесі розрахунку загальновиробничих витрат – ЗВ виділяються такі 3 блоки:

- заробітна плата робітників (тобто працівників пункту 1.1.) – БЛ.1;

- відрахування на соціальні заходи у відповідності із законодавством – БЛ.2;

- решта статей загальновиробничих витрат – БЛ.3.








Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 1673;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.