Водним транспортом та залізницею
Значні обсяги перевезення матеріалів ефективно здійснюються водним транспортом (наприклад, спеціальними баржами) або залізницею. Визначення вартості перевезення однієї тони вантажу цими видами транспорту у
Рисунок 5.2 – Сценарій формування масиву інформації для складання калькуляції вартості одиниці виміру матеріального ресурсу.
відповідності із Методичними положеннями, які складаються відповідними організаційними структурами Міністерства інфраструктури України. Ці
Методичні положення мають загальний рекомендаційний характер, а тому тарифи на перевезення вантажів розраховуються різними структурами водного та транспорту та залізниці з урахуванням своїх специфічних умов.
У випадку використання для перевезення вантажів залізничного чи водного транспорту складається для цієї мети відповідний договір, а додатком до нього виступає обґрунтовані тарифи на перевезення вантажів за завданою транспортною схемою та відповідними для цього умовами, наприклад, типами вагонів, схемами їх навантаження та розвантаження, характеристиками гілок залізниці, на яких здійснюються відповідні операції, граничні схеми використання вагонів та інші.
Як правило, складання та розрахунок калькуляцій вартості матеріальних ресурсів здійснюється із використанням спеціальних режимів програмних комплексів по визначенню вартості будівельних робіт. Найбільш вдалою може вважатись така схема визначення вартості одиниці виміру матеріального ресурсу, яка складається в рамках єдиної схеми її інформаційного формування. На рис. 5.2 наведено сценарій підготовки інформації, що використовується для визначення вартості одиниці виміру матеріальних ресурсів, який створено в рамках програмного комплексу по визначенню вартості будівельних робіт під назвою «АРМ – СК» - автоматизоване робоче місце складання кошторисів, базова версія якого була створена в 2003 році (Канін О.П., Лихоступ М.М., Степанов С.М.).
В окремі вікна сценарію рис. 5.2 заноситься інформація, що використовується для розрахунку складових витрат вартості матеріального ресурсу, яка складається із трьох частин:
- дані про перевезення матеріалу автомобільним транспортом;
- інформація про перевезення матеріалу залізницею;
- дані про перевезення матеріального ресурсу річковим (водним) транспортом.
Так як перевезення матеріальних ресурсів в дорожньому виробництві в основному здійснюється автомобільним транспортом, то більша частина сценарію рис.5.2 присвячена занесенню даних про такий тип перевезення, тобто заноситься тип транспортного засобу, характеристика маршруту перевезення вантажів, умови експлуатації транспортного засобу, характеристика схем навантаження і розвантаження матеріальних ресурсів.
Що стосується перевезень залізницею та водним транспортом, то для цієї мети використано два режими:
- перший - Вартість перевезення залізницею, грн. / т;
- другий - Вартість перевезення річним транспортом, грн. / т.
У ці два виділені вікна сценарію заноситься інформація про вартість перевезення однієї тони вантажу відповідно залізницею чи водним транспортом, яка складається в результаті підписання спеціальних договірних документів між Постачальником (Залізницею чи Портом) та Споживачем – дорожнім підприємством. Ціна вартості перевезення однієї тони матеріального ресурсу визначається відповідним договором, посилання на який відбувається у вікні Обгрунтування (формула розрахунку) довідниково.Власне договір на перевезення матеріалу залізницею чи річковим транспортом складає частину додатків до документів, на основі яких і визначається вартість перевезення однієї тони вантажу.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 746;