Транспортна система України.

Транспортна система країни являє собою сукупність різних видів вантажного і пасажирського транспорту, що обслуговує процеси виробництва, сфери матеріального обігу і переміщення людей.

Транспорт, що обслуговує безпосередньо технологічні процеси виробництва усередині підприємств, називається внутрівиробничимабо промисловим.

Переміщення різних видів товарної продукції між виробниками і споживачами, що породжується територіальним поділом праці, виконує транспорт сфери обігу, що називають магістральним транспортом загального користування.До нього відносяться усі універсальні види транспорту (залізничний, морський, внутрішній водний (річковий), повітряний), а також деякі види спеціального транспорту: трубопровідний (нафто- і газопроводи) і високовольтні лінії електропередачі (ВЛЕП).

Перевезення пасажирів здійснюють універсальні види транспорту, а також міський транспорт (автобуси, трамваї, тролейбуси, таксі, метрополітен). У пасажирських перевезеннях значне місце займає особистий транспорт громадян.

У структурі промислового транспорту використовуються як універсальні (залізничний, автомобільний), так і спеціалізовані види транспорту (гідро- і пнемопроводи, конвеєрні лінії, канатні дороги, автокари тощо).

Україна має у своєму розпорядженні усі види сучасного транспорту, що відіграє ключову роль у соціально-економічному розвитку країни. Надійне транспортне обслуговування споживачів транспортних послуг з мінімально можливими транспортними витратами є однією з головних умов успішного функціонування економіки.

Усі види транспорту у сучасних умовах взаємодіють і конкурують один з одним, надаючи користувачам транспортні послуги різного обсягу і якості, виходячи зі своїх техніко-економічних особливостей і можливостей, і утворюють тим самим транспортний ринок.

Праця працівників транспорту є продуктивною, створює національний доход і збільшує суспільне багатство країни.

Частка транспортних витрат у вартості продукції промисловості і сільського господарства складає 18—20%, а по деяких вантажах досягає 45—50% і більш. Витрати на транспорт займають значну частку в особистому бюджеті громадян.

Історично ведучою ланкою у транспортній системі України є залізничний транспорт. У галузі за основною діяльністю зайнято 375 тис. осіб. Залізнична галузь щорічно забезпечує перевезення понад 300 млн. т. вантажів та біля 500 млн. пасажирів.

Залізниці є базовою галуззю економіки України та являють собою найважливіший елемент транспортної системи. Саме на них припадає 85% вантажообігу (без урахування трубопровідного транспорту) та 50% пасажирообігу. Експлуатаційна довжина магістральних залізниць України становить 22,3 тис. км. За густотою залізниць Україна займає провідне місце серед країн СНД і наближається за цим показником до європейських країн: Франції, Італії, Румунії. За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають 4 місце на Євроазіатському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії, Індії. Вантажонапруженість українських залізниць (річний обсяг перевезень на 1 км) у 3-5 разів перевищує відповідний показник розвинених європейських країн.








Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 667;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.