Класифікація невоєнізованих формувань ЦО
Формування класифікуються по підлеглості та за призначенням.
По підлеглостіформування бувають об’єктові та територіальні.
Об’єктові- це формування, які створюються з робітників і службовців об'єкта та виконують заходи ЦО щодо плану начальника ЦО об'єкта.
Територіальні- це формування, які створені з робітників і службовців об’єктів, але виконують заходи ЦО щодо плану начальника ЦО території (області, району, міста)
За призначеннямформування ЦО поділяються на формування загальною призначення і формування служб ЦО. Формування загального призначення призначаються для самостійного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт. До них відносяться:
- зведені рятувальні загони (команди, групи);
- зведені загони (команди) механізації робіт;
- рятувальні загони (команди, групи);
- формування загальної розвідки (розвідувальні команди, групи, ланки).
Формування служб ЦО призначені для виконання спеціальних заходів ЦО, що покладаються на служби і для посилення формувань загального призначення.
Одною з істотних ланок системи ЦО України і органом її управління є спеціальне Міністерство.
З метою упорядкування управління Цивільною обороною України, захисту населення і території від наслідків НС, а також, здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Указом Президента України 28 жовтня 1996 року створено Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Це Міністерство створене на базі Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і Штабу Цивільної оборони України.
Названим вище Указом було затверджене Положення про Міністерство України з питань НС і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС України).
У Положенні зазначається, що МНС України є центральним органом виконавчої влади, забезпечує проведення в життя державної політики в області захисту територій і населення від наслідків НС техногенного, природного, екологічного і військового характеру і Чорнобильської катастрофи.
МНС України в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів. Крім того, МНС діє в рамках загальновизнаних норм міжнародного права і підписаних Україною Міжнародних договорів.
МНС відповідно до покладених на нього задач в ході своєї діяльності виконує цілий комплекс заходів організаційного, техніч-ного і фінансового характеру. Ці заходи в рамках компетенції МНС проводяться в різних областях політичної, економічної, наукової і фінансової діяльності держави.
Більш детально зупинимося на заходах щодо керівництва діяльності органів управління, штабів, військ ЦО і спеціалізованих формувань з питань підготовки кадрів для ЦО.
У Положенні зазначається, що МНС здійснює державний контроль за станом сил і засобів ЦО, їх готовність до проведення рятувальних і інших невідкладних робіт в НС; організує фінансове і матеріально-технічне забезпечення військ ЦО, а також, підлеглих спеціалізованих формувань. Спільно з органами виконавчої влади, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим призначає склад, місця розміщення та оснащення сил і засобів ЦО.
МНС забезпечує органи управління, сили ЦО, підприємства і організацій системи ЦО висококваліфікованими фахівцями, вирішує питання підбору і розставляння кадрів.
МНС забезпечує розробку, погодження або затверджує програ-ми підготовки фахівців, посадових осіб органів управління і сил ЦО, навчання населення, організує та проводить атестацію рятівників і аварійно-рятувальних формувань. Всю роботу МНС проводить у взаємодії з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також, відповідальними органами іноземних держав. Очолює МНС Міністр, що призначається Президентом України.
Для узгодженого розв'язання питань, що входять в компетенцію МНС, створюється колегія. У колегію, крім Міністра та його заступників входять відповідальні працівники і керівники інших Міністерств, центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій.
Для розгляду наукових рекомендацій з найважливіших проблем в МНС створюється науково-технічна рада, в яку входять вчені та висококваліфіковані фахівці.
Одним з органів управління в системі ЦО є постійні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС (комісії по НС).
Комісії по НС створюються на різних рівнях і відповідно бувають: постійна Урядова комісія по НС і комісії по НС областей, районів, міст. Склад комісії по НС визначається її рівнем. Комісію з НС області, району, міста звичайно очолює один із заступників голови держадміністрації.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 615;