Річна рента з платежами в середині періодів
Аналіз фінансових потоків у різних сферах діяльності може суттєво різнитися. Так, орендні, податкові та митні платежі часто здійснюють на початку відповідного періоду, тому вони являють собою авансову ренту. Відсотки за депозитами та кредитами, дивіденди за акціями зазвичай нараховують наприкінці періоду, тому вони є звичайною рентою. Однак, у цілому, рентні платежі можуть надходити в будь-які моменти часу, а не лише на початку чи в кінці періоду.
Наприклад, аналізуючи не фінансові, а виробничі інвестиції, можна побачити, що, за відсутності фактору сезонності, надходження і вилучення коштів на виробництві відбуваються майже рівномірно (а іноді — навіть постійно) протягом відповідного періоду (року, кварталу, місяця тощо). В такому разі доцільним є застосування рент з платежами, які здійснюють у середині періодів, оскільки обчислення саме за такою рентою дасть точніший результат.
Фактично виплату для рент з платежами в середині періодів здійснюють на півперіоду раніше, ніж для звичайнихрент та на півперіоду пізніше, ніж для авансових рент.
Майбутня вартість ренти з платежами в середині періодів визначається за формулою:
(5.12)
Для визначення теперішньої вартості ануїтету з платежами в середині періодів, за відомої теперішньої вартості звичайного ануїтету, використовують наступну формулу:
(5.13)
Таким чином, для визначення початкової та кінцевої вартості ренти з платежами в середині періодів, спочатку зазвичай обчислюють вартісні характеристики для ренти постнумерандо, а потім перемножують відповідні вартісні характеристики ренти постнумерандо на множник нарощення за половину періоду.
Дата добавления: 2016-02-02; просмотров: 436;