Обладнання захисного заземлення
Для заземлення електроустановок використовуються природні заземлителі – металеві конструкції будівлі, фундаменти, що мають щільний контакт із землею. Штучні заземлителі виконуються з труб, стержнів і ін. прокату. Штучні заземлителі бувають групові і індивідуальні. Групове заземлення буває контурне (рис. 4.9.) і виносне (рис. 4.10.). Всі з'єднання повинні буути зварними, а до електроустаткування - болтовими. Розміщення заземлителів в землі показано на рис. 4.11 (розміри в мм).
Рис. 4.9. Схема групового контурного заземлення. | Рис. 4.10. Схема групового виносного заземлення. |
1 – устаткування, що заземляється; 2, 3 – заземляючі провідники (магістралі); 4 – заземлителі. | |
Рис. 4.11. Схема розміщення заземлень в землі | Рис. 4.12. Схема занулення |
Захисне занулення
Зануленням (рис. 4.12) називається навмисне електроз'єднання з нульовим захисним провідником металевих неструмопровідних частин, які можуть виявитися під напругою. Занулення застосовується в мережах напругою до 1000В з глухим заземленням нейтралі. В цьому випадку корпуси електроустаткування електрично з'єднуються з нульовим захисним дротом, що має значно менший опір, ніж заземлення. При однофазному замиканні на корпус буде коротке замикання, яке призведе до швидкого спрацьовування захисту і відключення пошкодженого устаткування. Струм короткого замикання має бути в 3 рази більшим за номінальний струм, тобто .>3 .
Захисне вимикання
Захисне вимикання (рис. 4.13.) виконується як доповнення до захисного заземлення або замінює його. Перевага - миттєве (0,2с) автоматичне вимикання електроустаткування при появі на корпусі напруги, вищої за допустиму. Застосовується, коли обладнання заземлення викликає труднощі (скелястий грунт) або коли виконання його недоцільне (пересувні електроустановки).
Рис. 4.13. Схема захисного відключення.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 839;