Верстат дереворозколюючий гідравлічний КГ-8А

 

Загальні відомості. Гідравлічнийдереворозколюючий верстат складається з наступних вузлів: станини, розколюючого пристрою, штовхача, гідроапаратури й приводу, гідробаку, пульта управління й електрошафи. У передній частині повздовжніх швелерів, у проміжку між ними, вварена масивна направляюча, на якій змонтовано вузол розколюючого пристрою, а також лоток для прийому і напряму деревини під час розколювання. У задній частині верстата розміщені підставки для монтажу апаратури. На малюнку 1 представлена конструкція дереворозколюючого верстата КГ-8А. Розколюючий пристрій складається з підставок коробчатої форми, призначених для закріплення розколюючих клинів. До підставок приварені клини так, щоб забезпечити розколювання деревини різних діаметрів на 2, 4, 6 частин. Розколюючий пристрій може переміщатися вгору і вниз по направляючій станини за допомогою гідроциліндра, закріпленого в спеціальному пазі напрямної. Штовхач - основний силовий органом, що подає деревину, яка підлягає розколюванню, на клин розколюючого пристрою. Вузол є жорсткою зварною конструкцією коробчатої форми. Штовхач вільно переміщується під дією гідроциліндра до напрямної, яка призначена для прямолінійного його руху й запобігає повороту навколо своєї повздовжньої осі. Гідроапаратура й привід верстата складається з двох гідроциліндрів, один із яких шарнірно сполучений зі штовхачем верстата, другий служить для підйому й опускання розколюючого пристрою, гідророзподільного золотника для управління роботою гідросистеми, насосу низького тиску, спареного насосу високого тиску, гідробаку, а також контрольної і вимірювальної апаратури. Пульт управління роботою системи верстата проводиться дистанційно й розташовується в місці, зручному для оператора.

Порядок проведення лабораторної роботи.Після загального огляду необхідно включити автомат ( F1) і автомати (F2,F3). За допомогою вимикача Q1 подати напругу в електросхему (малюнок 2).

Робота верстата в диференціальному режимі. Натисненням кнопки S4 штовхач здійснює робочий хід. Включаються електромагніти У1, У2 і розподільники Р31, Р32. При цьому під тиском масла, що поступило з системи управління по зв'язках 70, 71, 72, малюнок 3, через відповідні золотники управління, штоки розподільників зміщуються вліво.

Рис.7.1. Перелік складових частин верстата КГ-8А. 1 — станина, 2 — штовхач,3 — блок циліндрів, 4 — ножовий блок, 5 — направляюча, 6 — огорожа, 7 — розташування електроустаткування на верстаті.

Масло з напірної магістралі основної гідросистеми по зв'язках 21, 22, розподільник Р32, зв'язку 26 поступає в поршневу порожнину основного гідроциліндра. Одночасно на напірній магістралі по зв'язках 21, 23, розподільник Р31, зв'язку 24 масло поступає в штокову порожнину основного гідроциліндра. Поршнева порожнина гідроциліндра-підсилювача по зв'язку 29, зворотний клапан К01, зв'язку 28, розподільник Р31, зв'язку 31 сполучена із зливом. Шток основного гідроциліндра рухається вперед із підвищеною швидкістю, що становить 0,25 м/с, оскільки в його поршневу порожнину поступає додаткова кількість масла, яке витиснене з штокової порожнини. Унаслідок того, що обидві порожнини циліндра Ц2 сполучені з напірною магістраллю, тиск у них однаковий. Тому шток циліндра рухається вперед із зусиллям, рівним різниці зусиль, що розвиваються тиском масла з боку поршневої і штокової порожнин. Зусилля розколювання в цьому випадку мінімальне і складає 88.3*103 Н (9000 кгс). Для виконання зворотного ходу штоку гідроциліндра Ц2 відключається електромагніт У1 і включається електромагніт У4 розподільника Р32, а електромагніт У2 розподільника Р31 залишається включеним. Масло з напірної магістралі 23 поступає через розподільник Р31, зв'язки 24, в штокову порожнину гідроциліндра Ц2, а з поршневої його порожнини масло по зв'язку 26, розподільник Р31, зв'язку 32 зливається в бак. Масло з напірної магістралі 23 поступає через розподільник Р31, зв'язку 24, у штокову порожнину гідроциліндра Ц2, а з поршневої його порожнини масло по зв'язку 26, розподільник Р31, зв'язку 32 зливається в бак. Швидкість зворотного ходу 0,40 м/с.

Робота основної гідросистеми в нормальному режимі.Включаються електромагніти У1, УЗ розподільників Р31, Р32. Масло з напірної магістралі основної гідросистеми поступає по зв'язках 21, 22, розподільникР32, зв'язку . 26 у поршневу порожнину основного гідроциліндра Ц2, а з його штокової порожнини масло по зв'язку 24, розподільник Р31. зв'язку 31 зливається в бак. Одночасно з напірної магістралі основної системи по зв'язках 21, 23.

Робота основної гідросистеми в посиленому режимі. Робота основної гідросистеми в посиленому режимі автоматична. При роботі в нормальному режимі у разі зростання тиску в напірній магістралі основної гідросистеми до 9,3 МПа (95 кгс/см2)гідро колун зупиняється.

 

 

Рис. 7.2. Схема електрична принципова.

 

Рис.7.3. Схема гідравлічна принципова

автоматично вступає в роботу гідроциліндр-підсилювач Ц1. Поступаючи з основної напірної магістралі по зв'язках 21, 23, розподільник
Р31, зв'язку 28, масло при тиску 9,3 МПа (95 кгс/см2) по зв'язку 73
золотник напірний ЗН1, зв'язку 74 відкриває зворотний керований
клапан К01 і по зв'язку 29 поступає в поршневу порожнину гідроциліндра
підсилювача Ц1, штокова порожнина якого сполучена із зливом
зв'язком 30. Хід штока вперед відбувається із швидкістю 0,15 м/с. При упорі штока гідроциліндра-підсилювача Ц1 в штовхач верстата обидва циліндри працюють одночасно. Швидкість руху штовхача вперед складає 0,08 м/с, посилення 294,2*103 Н. (30000 кгс).

При падінні тиску в основній магістралі нижче 9,3 МПа. (95 кг/см2) напірний золотник ЗН1 закриває зворотний керований клапан К01, припиняючи надходження масла в поршневу порожнину гідроциліндра-підсилювача. Подальший рух штовхача відбувається аналогічно роботі схеми в нормальному режимі.

При зворотному ходу штовхача, аналогічному ходу назад в диференціальному режимі, шток гідроциліндра-підсилювача штовхачем повертається в початкове положення. Масло з його поршневої порожнини по зв'язку 29, зворотний клапан К01, зв'язку 28, розподільник Р31, зв'язку 31 зливається в зливний бак.

Розрахунок продуктивності Рст дереворозколюючого верстата визначається за залежністю:

Рст=Кпр*Vд\Tш, м3\ч (7.1)

де: Vд- об'єм переробленої деревини, м3;

Тш- сумарний час циклу роботи верстата по розколюванню 1 м3 деревини, ч;

Кпр- коефіцієнт, враховує зміну породи деревини.

Вихідні дані зводяться в таблицю 7.1.

Таблиця 7.1. Звітні дані лаболаторних досліджень

 

№ п\п Порода деревини Зусилля різання Р різ, кН Діаметр деревини, см Глибина моменту розколу, см Тиск 1-го манометра, Р1,кг.см2 Кпр Vд, м3 Тш ч
Береза   0,2;0,3; 0,4;0,5     0,97    
Сосна   0,2;0,3; 0,4;0,5     0,92    
Дуб   0,2;0,3; 0,4;0,5     0,85    

 








Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 1157;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.