Установка контактних термометрів

Точність показів контактних термометрів на технологічній лінії залежить від способу їхньої установки, тобто, правильного вирішення питання теплообміну між вимірюваним і зовнішнім середовищами, та самим термометром.

Використовують 2 методи встановлення термометрів: 1) у захисних оправах (найбільш розповсюджені) та 2) без них – шляхом безпосереднього занурення термометра у вимірюване середовище (для рідинних скляних).

Для вимірювання температури в трубопроводі термометр необхідно встановлювати так, щоб вісь термометра проходила посередині резервуара. Найбільш правильним є встановлення термометра вздовж осі трубопроводу на коліні, коли потік піднімається. Не рекомендується встановлення на вертикальних трубопроводах з низхідним потоком.

ПІРОМЕТРИ

Пірометри по принципу дії розділяють на: 1) оптичні (яскравості); 2) повно-

го випромінювання (радіаційні) та 3) спектрального відношення (кольорові).

Оптичні пірометри (яскравості) – принцип дії грунтується на порівнянні яскравості монохроматичного випромінювання нагрітого тіла з яскравістю нитки розжарювання (горіння) пірометричної лампи.

Оператор за допомогою об’єктива з окуляром спостерігає, на фоні зображення нагрітого тіла, зображення нитки розжарювання пірометричної лампи і, регулюючи струм розжарення лампи, прагне знайти положення регулятора, коли нитка зникає. По положенню регулятора і, відповідно, по струму розжарювання нитки лампи, судять про температуру в тілі.

Використовуються при вимірюванні температури від 700 до 8000°С (10000°С).

Принцип діїрадіаційнійних пірометрів (певного випромінювання) грунтуються на залежності повної енергетичної яскравості тіла як у видимій, так і невидимій частинах спектру випромінення від температур нагрітого тіла. Енергія нагрітого тіла за допомогою об’єктива концентрується на кінцях батареї термоелектричних перетворювачів, яка є приймачем та перетворювачем променистої теплової енергії в термоелектрорушійну силу, величина якої в свою чергу вимірюється мілівольтметром, який проградуйований по шкалі в °С.

Розрізняють високотемпературні радіаційні пірометри в діапазонах від 400 до 3500°С. Останні використовуються в молочній промисловості і в якості чутливого елементу використовують термометр опору, а не батарею термопар.

Принцип діїпірометрів спектрального відношення(кольорових) грунтуються по залежності відношення спектральних енергетичних яскравостей в двох відділеннях спектру з визначеними значеннями довжин хвиль від температури тіла. Вимірюване випромінювання нагрітого тіла об’єктивом та спеціальною призмою розділяється на два потоки променистої енергії червоної та синьої, спектральні яскравості які направляють по черзі на фотоелементи.

Сигнали з фотоелементів надходять в спеціальну схему перерахунку, де перетворюються в уніфікальний сигнал постійного струму. Використовуються в діапазонах температур 800 - 2800°С.

[ 2, с.: 79…118; 7, с.: 31…40; 8, с.: 24…54]

Контрольні запитання до розділу 4

1. Приведіть класифікацію термометрів.

2. Схема та принцип дії термометрів розширення.

3. Будова та принцип дії манометричних термометрів.

4. Класифікація та принцип дії термометрів опору.

5. Принципова схема зрівноваженного мосту і умова його рівноваги.

6. Навести схему автоматичного потенціометра, його прзначення.

7. Принцип дії термоелектричних перетворювачів.

8. Типи та принцип дії пірометрів.

ВИМІРЮВАННЯ ТИСКУ








Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 870;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.