Протести та порядок їх розгляду
2.8.1. Протести можуть подаватися як на змаганнях з виконання нормативів, так і на чемпіонатах спортивних туристських походів.
Протести, подаються у письмовій формі, підписаними керівником (пред-ставником) команди, і повинні бути вмотивовані й аргументовані з поси-ланнями на пункти документів (Правил, Положення про змагання, Методики суддівства), які той, хто протестує, вважає порушеними. Протести без таких посилань не розглядаються.
Розгляд протестів проводить ГСК змагань, а при необхідності й апеляційне журі змагань, якщо воно було утворено.
Під час розгляду протесту заслуховуються обидві сторони, але у випадку неявки однієї з них рішення може бути прийняте і за її відсутності.
2.8.2. На змаганнях з виконання нормативів спортивних туристських походів протести можуть подаватися лише на результат зарахування походу групі або окремим учасникам. У цьому випадку протест подається керівником походу протягом тижня з моменту отримання рішення МКК щодо зарахування походу. Протест подається відповідальному секретарю або голові відповідної МКК.
Рішення по протесту оформлюється протокольно і повинно бути пові-домлено заявнику протягом одного місяця з моменту його отримання.
2.8.3. На чемпіонатах туристських спортивних походів протести подаються на не допуск до участі у чемпіонаті або ж щодо порушень Правил чи Положення у частині підготовки або організації чемпіонату.
Експертна оцінка суддів не може бути підставою для протесту.
Протести, що стосуються зняття команд під час суддівства чемпіонату, порушень Правил чи Положення у частині підготовки або організації чемпіонату подаються не пізніше, ніж за добу до закриття змагань, якщо інше не передбачено Положенням.
Протест повинен бути розглянутий ГСК змагань до затвердження ре-зультатів змагань. Рішення по протесту оформлюється протоколом і пові-домляється заявнику.
На змаганнях може бути запроваджена система обов'язкової застави при поданні протесту. Рішення про запровадження обов'язкової застави приймає організація, яка проводить змагання.
ЗмаганНЯ з ВИДІВ спортивного туризму
Загальні положення
3.1.1. Змагання з видів спортивного туризму (далі – змагання з ВСТ) проводяться з метою виявлення найсильніших команд та учасників, підвищення їх технічної та тактичної майстерності, сприяння безпеці спортивних туристських походів та змагань з ВСТ.
3.1.2. Основними завданнями змагань з ВСТ є:
- удосконалення спортивної майстерності туристів-спортсменів, виконання спортсменами нормативів та вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту на присвоєння спортивних розрядів та звань зі спортивного туризму;
- відпрацювання та удосконалення технічних та тактичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах;
- моделювання дій туристів у складних похідних ситуаціях;
- залучення населення до здорового способу життя.
3.1.3. Змагань з ВСТ можуть проводитися як:
- змагання з обраного виду спортивного туризму;
- змагання на комбінованих дистанціях, що включають змагання з різних видів спортивного туризму.
3.1.4. Змагання з ВСТ можуть бути командними (стартує і проходить дистанцію разом уся команда, зв’язки, екіпажі), особистими (змагаються окремі учасники) та особисто – командними (результат команди складається з суми особистих результатів залікових учасників).
3.1.5. Змагання з ВСТ можуть проводитись як на одній, так і на декількох дистанціях.
Типи дистанцій змагань:
- коротка дистанція – смуга перешкод, рятувальні роботи, велокрос, тріал тощо;
- довга дистанція – крос-похід, ралі, маршрутні перегони тощо;
- інші види дистанцій, передбачені відповідними видовими розділами даних Правил з урахуванням специфіки видів спортивного туризму або конкретних змагань.
3.1.6. Змагання з ВСТ, за результатами яких можуть бути присвоєні спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України» та спортивне звання «Майстер спорту України», проводяться не менше ніж на двох дистанціях різного типу. Перелік цих дистанцій визначається Положенням про змагання.
Усі інші змагання з ВСТ можуть проводитися як на одній, так і на декількох дистанціях.
3.1.6. При особистих змаганнях та змаганнях зв’язок нормативні вимоги до протяжності дистанцій та розрахункового часу на їх проходження можуть бути зменшені відповідно до рішення ГСК змагань, але не більше, ніж у два рази.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 630;