Політика в галузі охорони праці
Політика підприємства в галузі охорони праці повинна спрямовуватися на послідовне зниження рівня шкідливих та небезпечних виробничих факторів з урахуванням масштабу ризиків виникнення нещасних випадків і професійних захворювань. Це може бути досягнено поступовим підвищенням рівня безпеки виробництва.
Основним завданням впровадження СУОП є проведення коригуючих заходів для зменшення рівня професійного ризику на виробництві. Не витрачаючи коштів, ми можемо підвищити рівень безпеки за рахунок виконання організаційних заходів та підвищення виконавчої дисципліни.
Політику підприємства щодо охорони праці можна визначити як:
ü забезпечення здорових та безпечних умов праці;
ü зниження ступеня ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві та профзахворювань з урахуванням соціальної відповідальності, економічної доцільності та технічних можливостей;
ü установлення персональної відповідальності кожного працівника за порушення покладених на нього обов’язків з охорони праці.
ü Для реалізації цієї політики, мету в галузі охорони праці можна визначити як досягнення рівня припустимого ризику виникнення нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у 2007 р. за рахунок:
ü забезпечення моніторингу впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів на працюючих та усунення, у першу чергу, найбільш небезпечних з них;
ü залучення працівників до активної участі в управлінні охороною праці;
ü постійного розгляду керівником підприємства та керівниками структурних підрозділів стану умов та безпеки праці разом із вирішенням виробничих питань;
ü підведення підсумків виконання планів з охорони праці за участі керівника підприємства
Планування
В управлінні планування заходів передбачає визначення умов та безпеки праці у зв'язку з інтенсифікацією виробництва та реалізацією основних напрямків роботи з охорони праці на тривалий період; визначення потреби у новій техніці, інженерно-технічних засобах безпеки та санітарно-побутовому обслуговуванні на підставі внутрішнього і зовнішнього аудиту охорони праці, аналізу причин нещасних випадків і професійних захворювань.
Основні завдання при плануванні:
q Розробка детальних планів у досягненні поставлених цілей
q Організація виконання завдань щодо планування, оцінки та аудиту політики
q Координація роботи спеціалістів, які задіяні в реалізації політики
q Гарантії участі та включення робітників до СУОП
q Досягнення відповідного рівня стану умов праці та безпеки праці згідно з вимогами нормативно-правових актів
Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 2678;