Площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку
Площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку, що відповідає питомій вазі кількості мешканців будинку у сумарній кількості мешканців мікрорайону (кварталу), визначається за формулою:
Т0 = Тф × (Б0 / Б) (2)
де Т0 – земельна ділянка з прибудинковою територією багатоквартирного будинку, га;
Тф – фактична житлова територія мікрорайону (кварталу), га;
Б0 - кількість мешканців в багатоквартирному будинку, чол;
Б - кількість мешканців у мікрорайоні (кварталі), чол.
Нормативна площа житлової території мікрорайону (кварталу)
Нормативна площа житлової території мікрорайону (кварталу) складається з сумарної площі забудови усіх житлових будинків, проїздів та площі земельної ділянки на одного мешканця, яка визначається виходячи з нормативних питомих розмірів елементів прибудинкової території (таблиця 1) та кількості мешканців.
При цьому одночасно визначають і можливу резервну розрахункову площу житлової території мікрорайону (кварталу).
Нормативна площа житлової території мікрорайону (кварталу) визначається за формулою:
Тн = Sз + Sпр.+ (Тод. х Б) (3)
де Тн – нормативна площа житлової території мікрорайону (кварталу), га;
Sз –площа забудови існуючих житлових будинків (включаючи площу вимощення), га;
Sпр – площа проїздів мікрорайону (кварталу), га;
Тод. – нормативна площа прибудинкової території на одного мешканця (відповідно до ДБН 360 таблиця 1), м.кв;
Б – кількість мешканців в мікрорайоні (кварталі), чол.
Примітка. Для нового будівництва кількість мешканців у мікрорайоні, а також окремих будинків приймається за матеріалами затвердженого детального плану території (проекту забудови) з урахуванням категорій житлових будинків та розрахункових показників житлової забезпеченості, при цьому розраховуються тільки фактичні площі земельних ділянок багатоквартирних будинків з прибудинковими територіями та об’єктів обслуговування.
Сумарна площа забудови існуючих багатоквартирних житлових будинків та кількість мешканців в мікрорайоні (кварталі)
Сумарна площа забудови існуючих багатоквартирних житлових будинків та кількість мешканців в мікрорайоні (кварталі) приймається на підставі даних інвентаризації житлових будинків та даних щодо реєстрації кількості мешканців.
Нормативна площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку
Нормативна площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку визначається за формулою:
Тон = Тн × (Б0 / Б) (4)
Примітка 1. В мікрорайонах (кварталах), прилеглих до лісу або парку, загальну площу озелененої території можна зменшувати на 30 %, за умов відсутності перешкоджаючих чинників (магістралі міського значення та безперервного руху, перешкоди природного характеру, зокрема яри, схили, річки тощо) або вжиття відповідних заходів для їх усунення (пішохідні переходи, сходи, мости тощо).
Примітка 2. Допускається зменшувати, але не більше ніж на 50 %, питомі розміри майданчиків: для дитячих ігор, відпочинку дорослого населення і занять фізкультурою у районах з пиловими бурями при створенні закритих споруд; для господарських цілей при забудові житловими будинками, обладнаними приміщеннями для сушіння білизни, ліфтами, сміттєпроводами; для занять фізкультурою при формуванні єдиного фізкультурно-оздоровчого комплексу мікрорайону для школярів і дорослого населення.
Примітка 3. При проведенні розрахунків питомі розміри майданчиків для вигулу домашніх тварин (0,3 м2 на 1 люд.) враховуються в разі наявності вказаних майданчиків в мікрорайоні(кварталі) або можливості їх організації в межах мікрорайону.
У випадку, коли нормативні показники площ земельної ділянки вбудовано-прибудованих об’єктів або приміщень установ та підприємств обслуговування (в тому числі в підвальних частинах будинків) чинними будівельними нормами не визначені, земельну частку вказаних нежитлових приміщень визначають пропорційно до їх питомої ваги в площі житлового будинку у перерахунках на кількість мешканців з урахуванням середнього розміру домогосподарства для даного населеного пункту.
Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 1915;