Умовні знаки, які застосовуються на схемах місцевості
Основні умовні знаки для складання схем місцевості показано на мал. 15.1. Об'єкти місцевості, умовних знаків яких нема на цьому малюнку, зображають на схемі картографічними умовними знаками із збільшенням їх розмірів у 2-3 рази.
Населені пункти зображаються на схемі чорним кольором у вигляді замкнутих фігур (з штриховкою всередині кварталу тонкими лініями) із збереженням конфігурації населеного пункту. Квартали які віддалені один від одного більше 5 мм у масштабі схеми, наносять окремо. Вулиці і проїзди показують лише ті, до яких підходять автомобільні дороги з твердим покриттям або покращені автодороги Ширина умовного знака вулиці, тобто відстань між паралельними лініями, не повинна перевищувати 2 мм.
Мал. 15.1 Умовні знаки для складання схем місцевості
Дорожня мережа викреслюється чорним кольором; автомобільні дороги- двома тонкими лініями (ширина між ними – 1-2мм), а грунтові дороги і путівці – суцільною лінією (0.2-0.4мм).
Залізниці викреслюють суцільною лінією (1-2 мм) чорного кольору.
Ріки викреслюють синім кольором однією або двома лініями. На озерах, водосховищах і ріках, які зображені в дві лінії, паралельно від берега проводять декілька тонких ліній, причому першу лінію проводять якомога ближче до берега, а до середини водоймища відстань між ними збільшується.
Ліс зображають овалоподібними умовними знаками зеленого кольору. Спочатку пунктиром намічається край лісу з найбільш характерними вигинами, потім креслять напівовали діаметром до 5 мм, так, щоб випуклі частини проходили по пунктирах.
При зображенні чагарників спочатку викреслюють великий овал (3x1,5 мм), а потім навкруги - декілька менших овалів. Межі чагарників, як правило, не показують.
Рельєф зображають горизонталями коричневого кольору, а деталі рельєфу, які не зображаються горизонталями - картографічними умовними знаками. Позначки висот підписують чорним кольором і лише ті, які вказані у бойових документах.
Місцеві предмети (орієнтири), для яких умовних знаків не передбачено, наприклад, пень, зламане дерево, підбитий танк, на схемі показують у перспективі.
Підписи назв населених пунктів і позначок висот розміщують паралельно до верхньої (нижньої) сторони схеми і виконують прямим шрифтом. Підписи назв річок, озер, урочищ виконують нахиленим шрифтом і розміщають їх таким чином: підписи річок - паралельно до русла, підписи озер і урочищ - по найбільшій осі об'єкта. Нахиленим шрифтом виконують також підписи, які відносяться до оформлення і пояснень до схеми.
Дата добавления: 2015-10-29; просмотров: 1633;