Плата за звернення до Суду
Багато хто вважає, що подання заяви до ЄСПЛ та розгляд його справи Судом, супроводжується значними фінансовими затратами, які неодмінно ляжуть на плечі заявника. Насправді процедура розгляду справ Європейським судом переважно є менш затратною для заявника, ніж розгляд його справи національними судами. Процедура розгляду скарг Європейським Судом з прав людини є безкоштовною і не вимагає суттєвих витрат з боку заявника, а судовий процес не передбачає обов'язкової участі адвоката. Діяльність Суду фінансується за рахунок бюджетних коштів Ради Європи. Регламентом Європейського Суду з прав людини передбачена можливість, за певних умов, надання заявникові безоплатної правової допомоги у разі, якщо вона є необхідною для належного ведення справи в Палаті Суду, а заявникові бракує достатніх коштів, щоб сплатити вартість усіх або частини послуг.
Суд не може надати Вам допомогу з оплати послуг адвоката для підготовки заяви до Суду. В подальшому, а саме після рішення Суду про направлення заяви Урядові для надання зауважень, особа, у разі браку коштів для оплати послуг адвоката, можете претендувати на отримання безкоштовної юридичної допомоги, якщо надання такої допомоги Суд визнає за необхідне для належного розгляду справи. Зокрема, трапляються ситуації, коли заявник є малозабезпеченим і не може повністю або частково оплатити послуги адвоката. Якщо Ви не маєте коштів, щоб оплатити представництво адвокатом Ваших інтересів під час розгляду справи, Ви можете просити Суд забезпечити Вам правову допомогу. Для цього потрібно звернутися з відповідним клопотанням про надання правової допомоги, до якого необхідно додати заповнену форму декларації, вказавши у ній розмір свого доходу та наявність майнових активів, а також фінансових зобов’язань (наприклад, щодо утримання дітей тощо). Така декларація має бути засвідчена відповідним національним органом (податковою інспекцією). Правова допомога (грант) може надаватися не лише для сплати гонорарів за представництво, а може також охоплювати дорожні витрати, прожитковий мінімум та інші необхідні витрати, яких зазнають заявник або призначений представник. Навіть якщо Ви програєте справу, Ви не зобов’язані спачувати кошти за надану Вам правову допомогу.
Процедура розгляду справи безкоштовна.
Крім того, у випадку визнання порушення прав заявника гарантованих Конвенцією, Суд присуджує заявникові відшкодування всіх понесених ним судових витрат. Однак, саме заявник зобов’язаний доводити розмір таких витрат.
4) Особиста участь заявника та мова процесу. На початкових стадіях процедура розгляду є конфіденційною і здійснюється у письмовій формі. Тому особиста присутність заявника на засіданнях Суду не є обов'язковою. Вас обов’язково буде поінформовано про будь-яке рішення, винесене Судом у Вашій справі.
Відповідно до Регламенту Суду листування ведеться однією з офіційних мов Ради Європи — англійською, французькою або мовою держав-членів. Це означає, що до Суду можна звертатись українською або російською мовою.
Проте після ухвалення рішення про прийнятність заяви використовується лише одна із офіційних мов Ради Європи.
Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 1098;