Глава 15. ОПЛАТА ПРАЦІ
15.1 Сутність, функції і принципи організації заробітної плати.
15.2 Структура заробітної плати. Елементи організації оплати праці.
15.3 Форми і системи заробітної плати.
15.4 Тарифна система організації оплати праці.
15.5 Безтарифна модель оплати праці.
15.6 Регулювання оплати праці. Мінімальна заробітна плата.
Резюме.
Терміни і поняття.
Запитання та завдання для індивідуальної роботи.
Література для поглибленого вивчення теми.
Заробітна плата — це одна з найскладніших економічних категорій і одне з найважливіших соціально-економічних явищ. Оскільки вона, з одного боку, є основним (і часто єдиним) джерелом доходів найманих працівників, основою матеріального добробуту членів їхніх родин, а з іншого боку, для роботодавців є суттєвою часткою витрат виробництва і ефективним засобом мотивації працівників до досягнення цілей підприємства, то питання організації заробітної плати і формування її рівня разом з питаннями забезпечення зайнятості складають основу соціально-трудових відносин у суспільстві, бо включають нагальні інтереси всіх учасників трудового процесу.
Тому глибоке вивчення закономірностей правильної організації оплати праці та можливостей її цілеспрямованого регулювання є дуже важливим елементом професійної підготовки економістів.
При вивченні матеріалів цієї глави завдання студента полягає в тому, щоб чітко з'ясувати соціально-економічну сутність, функції, принципи, елементи організації заробітної плати, її основні форми і системи, зрозуміти значення тарифної системи, навчитися використовувати безтарифну модель, з'ясувати механізми регулювання заробітної плати в Україні.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 819;