Послідовність дій під час виконання процедури. Положення хворого під час виконання процедури

Положення хворого під час виконання процедури

1. Якщо хворому потрібно зробити пункцію в ІІ-му міжребер'ї по середньоключичній лінії, то посадіть його на стілець об­личчям до того, хто виконує пункцію.

2. Якщо пункцію потрібно зробити у V — VІ-му міжребер'ї по середній пахвовій лінії, то хворого посадіть на стілець, відповідним боком поверніть до лікаря. Руку з хворого боку від­ведіть за голову. Якщо хворий сидіти не може, то покладіть його на здоровий бік з відведеною за голову рукою.

3. Якщо пункцію потрібно зробити у VІІІ — ІХ-му міжребер'ї по задній пахвовій чи лопатковій лі-нії, посадіть хворо­го на стілець обличчям до спинки, трохи нахиліть голову, руки покладіть на груди.

Урахуйте, що при лікувальному плевроцентезі хворому дово­диться перебувати у вимушеному положенні значно довше, ніж при діагностичному, тому потурбуйтеся про надання йому необ­хідних зручностей.

Допомога лікареві під час процедури

1. Заздалегідь ознайомтесь із порядком виконання плевроцентезу.

2. Забезпечте всі умови для знезараження рук лікаря і ділян­ки, де буде виконуватися пункція.

3. Забезпечте все необхідне для місцевого знеболювання шкі­ри та підшкірної жирової клітковини.

4. Потурбуйтеся заздалегідь, щоб до голки для пункції герметично була прикріплена гумова трубка, на яку накладіть за­тискувач для уникнення потрапляння повітря в плевральну по­рожнину.

5. Заздалегідь перевірте роботу системи для евакуації рідини з плевральної порожнини.

6. Терміново відправте плевральну рідину до лабораторії, щоб запобігти руйнуванню формених і клітинних елементів.

7. Забезпечте все необхідне для накладання асептичної пов'яз­ки на місце пункції.

Допомога хворому в разі виникнення ускладнень

1. В окремих випадках при плевроцентезі в результаті подраз­нення листків плеври може виникнути рідкий, слабкого напов­нення пульс, зниження артеріального тиску. Ця реакція припиня­ється після введення 1 мл 0,1 % розчину атропіну підшкірне або внутрішньом'язово.

2. Різке зниження артеріального тиску, яке супроводжується слабкістю, холодним потом, блідістю, ознобом, може бути пов'я­зане з вагусною реакцією. При цьому спостерігається тахікардія. Таке зниження артеріального тиску спричинене реакцією на біль, вид крові. У такому разі плевроцентез припиняють, підшкірне вводять 2 мл кордіаміну. Хворому надають горизонтального по­ложення з піднятим ножним кінцем тулуба.








Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 494;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.