Метод – це сукупність методичних прийомів, які забезпечують розв’язання задач навчання.
З поняттями метод і прийом зв’язане ще одне поняття – засоби навчання. У найбільш загальному вигляді засіб означає пристосування, знаряддя дії, тобто те, за допомогою чого відбувається яка-небудь дія. Засобами навчання є всі пристосування і джерела, які допомагають учителю навчати, а учневі вчитися.
До засобів навчання можуть відноситися: слово вчителя, підручник, навчальні посібники, навчальне кіно, радіо, звукозапис, телебачення і інші технічні засоби навчання; спеціальні засоби трудового і політехнічного навчання; спеціальні засоби програмованого навчання.
(1) Метод – спосіб спільної чи сумісної діяльності учителя з учнями, в ході якої вирішуються дидактичні завдання: навчати, розвивати, виховувати тощо. Прийом – частина, деталь методу; одиничне по відношенню до загального (метод). Одні й ті ж прийоми можуть входити до різних методів. Один й той же спосіб діяльності в одних ситуаціях може виступати як метод, а в інших – як прийом. Наприклад: основний метод – лекція на уроці, а прийом – бесіда, але в інших ситуаціях бесіда виступає самостійним методом. Методи навчання є поліфункціональними: мотиваційна функція (розвиває позитивні мотиви навчання за допомогою вдало підібраних методів навчання), навчальна функція, виховна функція, розвиваюча функція, організаційна функція.
Засоби навчання – джерела отримання знань учнями; матеріальна підтримка процесу навчання: слово вчителя, підручник, зошит, карта, таблиці тощо. До засобів навчання належать і методи, і прийоми.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 1754;