Співпраця з дитячими і молодіжними громадськими організаціями та об’єднаннями.

Суттєві перетворення в соціально-політичному, економічному та культурному житті народів негативно вплинули на молодіжний та дитячий рух. З приходом до влади нових політичних сил під опалу потрапили комсомольські, піонерські та інші об’єднання школярів соціалістичної орієнтації. Попередні ідеологічні установи в галузі виховання втратили силу, а нові ще не з’явились.

Кожна людина з дитячих літ залучається до громадського життя і колективної діяльності. Деякі колективні об’єднання мають багатовікову історію. До таких об’єднань можна віднести:

- скаутський рух;

- піонерські організації;

- ідеологічні організації в сучасних умовах.

Короткий огляд декількох напрямків дитячого і молодіжного руху, які набувають популярності у школах України:

- скаутські організації;

- спілка піонерських організацій України (СПОУ);

- Українська скаутська організація „Пласт”,

- Українське дитячо-юнацьке товариство „Січ”.

Головним завданням їх виховної системи є: виховання у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину, любов до рідного краю, його культурної спадщини, залучення до краєзнавчої діяльності, екологічної просвіти, сільськогосподарської праці та охорони природи. А це надзвичайно важливо в період розбудови незалежної держави, її становлення та розвитку.

Ці організації заявили про те, що вони є неполітичними і своїм завданням ставлять проблеми виховання дітей та юнацтва.

Їх виховна система:

1. будується в основному на вміннях, якими повинні володіти члени цих організацій. Вони пов’язані з природою (життя у таборі, туризм, екологічне виховання), із зміцненням здоров’я (фізичне виховання0, ставленням до оточуючих людей (спілкування, надання допомоги), ставлення до сім’ї, району, держави (сімейне життя, життя у суспільстві).

2. виховна система цих організацій охоплює всі сторони виховання з урахуванням здібностей, інтересів та нахилів дітей, їх діяльність визначається позашкільним характером, має на меті не заміну сімейного, шкільного та громадського виховання, а його доповнення.

Скаутські організації: Засновник англійський полковник Баден Пауел. Скаути-розвідники. Організація скаутів полягала в іграх і серйозній діяльності виховувати англійську молодь. Готовність її до служби Вітчизні, прищеплення лицарського духу. Принципи своє організації полковник розкрив у книзі „Юний розвідник”, яка стала популярною у багатьох інших країнах. Книга надихнула капітана російської армії Олега Івановича Пантюхова. Він організував перший загін російських студентів. Пантюхов назвав свій загін „бобер” (кожен скаутський загін носив ім’я якої-небудь тварини). Уніформа скаутів – російський кафтан, довгі брюки, міхові шапка. Атрибутика скаутів: трикутний оранжево-зелений прапор, галстуки, значки, призив „Будь готовий!”, „Завжди готовий!”, барабан, горн. Правила і закони російських скаутів були скопійовані з англійських. Ось деякі з них:

§ виконувати свій обов’язок перед Богом, Батьківщиною, державою;

§ бути корисним і чесним громадянином;

§ усім допомагати;

§ бути завжди правдивим;

§ ніколи не падати духом.

В 1915 році відбувався перший з’їзд скаутів, їх було 50 тис. Останній парад відбувся в Петрограді 23 квітня 1918 року. Тих скаутів, які залишились в Росії, вважали агентами англійців і світової буржуазії. В 1992 р. їх в СРСР заборонили.








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 611;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.