СИНТЕЗ СУМАТОРІВ
Суматор– логічний комбінаційний пристрій, що виконує арифметичне додавання кодів двох чисел. При арифметичному додаванні виконуються й інші додаткові операції: врахування знаків чисел, вирівнювання порядків. Зазначені операції виконуються в арифметико-логічних пристроях (АЛП) чи процесорних елементах, ядром яких є суматори.
Суматори класифікують по різних ознаках.
У залежності від системи числення розрізняють:
– двійкові;
– двійково-десяткові (у загальному випадку двійково-кодовані);
– десяткові.
По кількості одночасно оброблюваних розрядів чисел, що додаються:
– однорозрядні;
– багаторозрядні.
По числу входів і виходів однорозрядних двійкових суматорів:
· чвертьсуматори (елементи “сума по модулю 2”; елементи “виключаюче АБО”), що характеризуються наявністю двох входів, на які подаються два однорозрядних числа, і одним виходом, на якому реалізується їхня арифметична сума;
· напівсуматори, що характеризуються наявністю двох входів, на які подаються однойменні розряди двох чисел, і двох виходів: на одному реалізується арифметична сума в даному розряді, а на іншому переніс у наступний (старший) розряд;
· повні однорозрядні двійкові суматори, що характеризуються наявністю трьох входів, на які подаються однойменні розряди двох чисел, що складаються, і переніс з попереднього (молодшого) розряду, і двома виходами: на одному реалізується арифметична сума в даному розряді, а на іншому переніс у наступний (старший) розряд.
По способу представлення й обробки чисел, що додаються, багаторозрядні суматори поділяються на:
· послідовні, у яких обробка чисел ведеться по черзі, розряд за розрядом на тій самій елементній базі;
· паралельні, у яких доданки додаються одночасно по всіх розрядах, і для кожного розряду є своя елементна база.
Паралельний суматор у найпростішому випадку являє собою n однорозрядних суматорів, послідовно (від молодших розрядів до старших) з’єднаних ланцюгами переносу. Однак така схема суматора характеризується порівняно невисокою швидкодією тому, що формування сигналів суми і переносу в кожному i-му розряді виробляється лише після того, як надійде сигнал переносу з (i-1) – го розряду.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 1043;