ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ В ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
ДОГОВІР ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ:
Договір є найпоширенішою і важливою підставою виникнення зобов'язань, основною формою реалізації товарно-грошових відносин в ринковій економіці.
Договір є угодою двох і більш осіб, направлене на виникнення, зміну і припинення цивільних прав і забовязань, виконання яких забезпечується заходами державного примушення.
Згідно п. 1 ст. 21 Закону України «Про підприємства в Україні» відносини підприємства з іншими юридичними лицями і громадянами у всіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємство, будучи самостійним господарюючим суб'єктом, вільно у виборі предмету договору, визначенні зобов'язань, яких-небудь інших господарських взаємостосунків з іншими лицями за умови, що вони не суперечать чинному законодавству України. Також договори, що укладаються юридичними особами, не повинні суперечити меті їх діяльності, закріпленій в Статуті, засновницьких і інших документах. В осоружному випадку договір може бути визнаний недійсним як що суперечить меті діяльності юридичної особи.
У разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань, витікаючи з договору, до винної сторони можуть бути застосований заходи державної дії, Тобто «потерпіла сторона» має (згідно ст. 4 Цивільно-процесуального і ст. 1 Арбітражно-процессуального кодексів України) право звернутися до суду або арбітражного суду за захистом порушеного або оспорюваного права або що охороняється Законом інтересу.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 836;