Характеристика процесу стратегічного управління
По-перше, хоча розвиток самого підприємства будівельного комплексу, визначення цілей, формування стратегії, здійснення стратегічного плану з оцінкою діяльності і складають суть стратегічного менеджменту, насправді цих п'ять задач не є чимось ізольованим, а досить тісно взаємозалежні. Припущення про те, які дії почати, торкає питання з приводу того, чи можливо і яким образом успішно здійснювати стратегію. Питання про місію підприємства тісно зв'язані з визначенням цілей, які необхідно досягти. При встановленні сміливих, але реальних цілей менеджерам необхідно приймати до уваги як показники поточної діяльності, так і наявність стратегічних виборів, здатних підвищити рентабельність підприємства.
По-друге, п'ять задач стратегічного менеджменту здійснюються не ізольовано. Вони виконуються поряд з іншими повсякденними обов'язками менеджерів - контролем за щоденними операціями, вирішенням кризових ситуацій, відвідуванням зборів, підготуванням звітів, вирішенням проблем співробітників, а також виконанням додаткових обов'язків і суспільних доручень.
По-третє, розробка і реалізації стратегії - процес трудомісткий і жадає від менеджерів витрат різних видів ресурсів.
По-четверте, потреба постійно приділяти досить часу стратегічному менеджментові продиктована необхідністю вдосконалювання стратегії і методів її здійснення, максимізації внеску кожного співробітника в підвищення ефективності і якості стратегії.
Виконавчий директор на фірмі, як капітан корабля, є самим впливовим і відповідальним менеджером по стратегії. Посада виконавчого директора передбачає виконання функцій головного постачальника задач, розроблювача цілей, а також визначення стратегії і шляхів її досягнення для всього підприємства будівельного комплексу.
Віце-президенти по виробництву, маркетингу, фінансам, кадрам і інші функціональні керівники теж несуть відповідальність за розробку і здійснення стратегії. Звичайно, віце-президент по виробництву контролює виробничу стратегію, віце-президент по маркетингу направляє зусилля на виконання маркетингової стратегії, віце-президент по фінансам відповідає за фінансову стратегію і т.д. Функціональні керівники, як правило, беруть діяльну участь і в пропозиції, і в розвитку ключових напрямків загальної стратегії; працюючи разом з виконавчим директором і домагаючись вироблення консенсусу, вони підвищують ефективність окремих частин стратегічного плану. Тільки в дуже маленьких, керованих одним менеджером, компаніях задача розробки і реалізації стратегії є його власною прерогативою.
Однак створення і виконання стратегічних планів не є винятковою компетенцією виконавчого директора, віце-президентів, власників компаній. Кожна важлива структурна одиниця, виробниче відділення, відділ підприємства, завод або регіональне бюро - звичайно відіграє лідируючу або допоміжну роль в розробці стратегічного плану діяльності підприємства будівельного комплексу.
Кожен менеджер розробляє і стежить за виконанням стратегії в рамках підзвітної йому області діяльності підприємства.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 598;