Гастрономічні ємності
Гастроємкості (функціональні ємності) призначені для __________________________________________________________________
____________________________________. Використовують їх на всіх операціях технологічного процесу без перекладання або з перекладанням їжі мінімальну кількість разів. Це сприяє підвищенню рівня механізації праці в закладах ресторанного господарства (рис. 18). Так, без використання гастроємностей продукт під час його руху від місця постачання сировини до роздавання готової їжі перекладається в середньому вісім разів, а під час приготування в гастроємностях, наприклад, картопляного пюре, – лише раз.
|
| Гастроємності випускають з урахуванням європейських норм (Gastronorm – GN). Базовою є модель______________________________
_______________. Відомі такі її похідні: 1/2, 1/3, 1/4 та ін. Перша цифра індексу відповідає моделі, друга_____________________________
______________________________________________________________. Усі гастроємності (випускають з кришками і виготовляються з нержавіючої сталі (можуть бути суцільними чи перфорованими) та полікарбонату. Останні використовують для зберігання продуктів за низької і підвищеної температури. Полікарбонат має такі технологічні властивості: міцний, не адсорбує аромату, оптично прозорий, придатний для мікрохвильових печей. Гастроємності пропонуються стандартного типу (без ручок) або з ручками.
Висота функціональних місткостей також регламентується відповідним стандартом: ємкості моделей GN 2/1, GN 1/1, GN 2/3, GN 1/2, GN 1/3, GN 1/4 можуть мати висоту (глибину) 20, 40, 65, 100, 150, 200 мм, моделі GN 1/6 – 65, 100, 150, 200 мм, моделі GN1/9 – 65, 100 мм.
| |
Рис. 20. Види гастроємностей
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 876;