Договір лотереї
До групи договорів ігрового ризику входить також договір лотереї, з властивими йому основними ознаками такого роду алеаторних правочинів.
Договір лотереї є двостороннім, оплатним, консенсуальним, алеаторним зобов'язанням з масової азартної гри, яка передбачає заснований на прилюдній обіцянці винагороди розіграш призового (виграшного) фонду між гравцями і виграш в якій має повністю або частково випадковий характер, територія проведення (розповсюдження) якої поширюється за межі однієї будівлі (споруди), включаючи гру на гральних автоматах, об'єднаних в мережу.
За своєю природою договір лотереї є ризиковим (алеаторним) пра-вочином, що Грунтується на прилюдній обіцянці винагороди, не має обмеженої певним гральним місцем сфери розповсюдження і включає в себе всі ігри на гроші, крім казино, тоталізаторів та деяких інших азартних ігор з обмеженим колом учасників.
За договором лотереї одна сторона (організатор лотереї), в особі розповсюджувача лотереї, зобов'язується безоплатно передати у власність іншій стороні (гравцеві) приз, у разі визнання такого гравця переможцем внаслідок прилюдного розігрування шансів на такий приз за випадковою вірогідністю відповідно до умов проведення лотереї.
Предмет договора лотереї становить оплатне придбання шансу, під яким слід розуміти варіантну одиницю, що дає право на участь у лотереї згідно з умовами її проведення.
Залежно від видів лотереї шанс встановлюється як одиниця з числа однорідних і кратних такому шансу одиниць виграшів, а також як мінімальна частина від загального призового (виграшного) фонду лотереї.
Організатор лотереї володіє призовим фондом лотереї на титулі, схожому до права володіння в інтересах учасників лотереї, які виграли. Тому майно призового фонду юридично і фактично підлягає виокремленню від будь-якого іншого майна організатора лотереї. У зв'язку з цим нормативно доцільно закріпити положення про те, що накладення на призовий фонд лотереї (чи іншої азартної гри) стягнень за зобов'язаннями її організатора (засновника) не допускається. Учасники лотереї, які виграли, набувають право власності на призовий фонд (виграш) у відповідній частці з моменту його фактичної передачі.
Правовий статус організатора лотереї як сторони договору лотереї характерний виключною передачею здійснення повноважень цієї сторони двом іншим учасникам цього правовідношення — оператору та розповсюджувачу лотереї.
Договір лотереї від імені і за дорученням організатора лотереї укладає розповсюджувач лотереї, який виступає від імені організатора лотереї за дорученням оператора на підставі договору доручення.
Розповсюджувач є виключним замісником оператора лотереї в частині укладення договорів лотереї (продажу лотерейних білетів) і збирання ставок безпосередньо в гравців.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 767;