Лінії і інструмент Bezier
Працюючи з інструментом Bezier (Крива Без'є), немає необхідності намагатися відтворити мишачу криву лінію, що будується. Замість цього задається те, що має в своєму розпорядженні вузлів майбутню криву і з'являється можливість вже в процесі побудови впливати на положення направляючих крапок в кожному з них. Прийоми роботи цим інструментом складніше і вимагають для освоєння деякого тренування, зате і результати виходять набагато краще, ніж при роботі інструментом Freehand (Крива).
Побудова кривої інструментом Bezier (Крива Без'є) розпадається на послідовність циклів роботи з кожним з вузлів кривої. Цикл починається з позиціювання покажчика інструменту в точку розташування майбутнього вузла. Потім натискується кнопка миші, і, утримуючи її, уточнюється положення направляючих крапок, перетягуючи одну з них (спочатку з вузла, а потім - довкола нього) мишею. За умовчанням створюються симетричні вузли, але якщо у момент відпуску кнопки миші скористатися клавішею-модифікатором вузла, буде створений згладжений вузол або точка зламу. У момент відпуску кнопки миші фіксуються тип вузла і положення направляючих крапок, після чого починається цикл визначення наступного вузла. Для виходу з циклу слід натискувати пропуск.
Для створення точки зламу слід утримувати тій, що натискує клавішу З (початковий символ англійського терміну для позначення цього типа вузлів - Cusp). Клавіатура при цьому повинна працювати в режимі введення латиниці. Після натиснення клавіші-модифікатора направляючі крапки починають поводитися відповідно до вибраного типа вузла, і подальше перетягання мишею впливатиме лише на одну з них. Для створення згладженого вузла використовується клавіша-модифікатор S (Smooth).
Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 574;