Модель кривої
Лабораторна робота №8
Тема: "ПОБУДОВА ЛІНІЙ В COREL DRAW "
Мета: "Оволодіння навиками роботи з COREL DRAW при побудові графічних примітиівів на основі кривих."
Для представлення різних класів ліній в CORELDRAW передбачено декілька класів об'єктів. Об'єкти об'єднуються в один клас по ознаках спільної структури і поведінки, тобто реакції на дії з ними. При цьому дії з лініями, які є, наприклад, зображенням особи на портреті і розмірною схемою на кресленні, істотно відрізняються один від одного.
Модель кривої
В основі прийнятою в CORELDRAW моделі ліній лежать два поняття: вузол і сегмент.
Вузлом називається крапка на плоскості зображення, що фіксує положення одне з кінців сегменту. Сегментом називається частина лінії, що сполучає два суміжні вузли. Вузли і сегменти нерозривно зв'язані один з одним: у замкнутій лінії вузлів стільки ж, скільки сегментів, а в незамкнутій - на один більше.
Будь-яка лінія в CORELDRAW складається з вузлів і сегментів, і всі операції з лініями насправді є операціями саме з ними. Вузол повністю визначає характер передування йому сегменту, тому для незамкнутої лінії поважно знати, який з двох її крайніх вузлів є початковим, а для замкнутої - направлення лінії (за годинниковою стрілкою або проти неї). По характеру попередніх сегментів виділяють трьох типів вузлів: початковий вузол незамкнутої кривої, прямолінійний (Line) і криволінійний (Curve). На мал. 1 проміжний вузол 1 і кінцевий вузол - прямолінійні, а проміжний вузол 2 - криволінійний.
В середній частині рядка достатку для кривої виводиться позначення класу об'єкту - (Крива на шарі 1), а також кількість вузлів цієї кривої.
Мал. 1. Сегменти і вузли лінії
На мал. 1 видно, що вузли лінії відображуються на екрані у вигляді невеликих квадратиків із закругленими кутами. Початковий вузол відображується квадратиком ледве більшого розміру.
Для вузлів, суміжних хоч би з одним криволінійним сегментом, є ще одна класифікація типів: вони підрозділяються на точки зламу (Cusp) і згладжені вузли (Smooth). Окремим випадком згладженого вузла є вузол симетричний (Symmetrical), але таким може бути лише вузол, розташований між двома криволінійними сегментами.
Всі компоненти вузла, представлені на мал. 2, відображуються на екрані, лише якщо цей вузол заздалегідь виділений за допомогою інструменту Shape (Форма).
Мал. 2. "Пристрій" вузла лінії
З боку примикання до виділеного вузла криволінійного сегменту відображується так звана точка напрямної . На екрані вона показана у вигляді зачорненого кружка, сполученого з вузлом штриховою лінією. Ета штрихова лінія збігається з дотичною до криволінійного сегменту в точці його входження у вузол. Чим крапка далі напрямної мається в своєму розпорядженні від вузла, тим повільніше криволінійний сегмент відхиляється від дотичної у міру видалення від вузла. При виділенні вузла, що розділяє два криволінійні сегменти, на екрані відображуються чотири направляючі крапки - з обох кінців кожного сегменту.
Тип вузла визначається по взаємному розташуванню його направляючих крапок.
Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 677;