Усунення неоднозначності

 

У програмуванні неприпустимо покладатись на випадок. Користувач, який заворожений магією комп’ютера, не володіючи мистецтвом програмування, схильний не брати до уваги, що ті дії, які він вважає само собою зрозумілими, машині треба повідомляти в самих найдрібніших подробицях. Для комп’ютера будь-яку заздалегідь заплановану дію треба розбити на елементарні кроки так, щоб в результаті вийшов алгоритм. У простому випадку алгоритм нічим не відрізняється від рецепту приготування пирога. Але програміст ще повинен визначити і ті елементарні кроки, які інші просто не помічають. Наприклад, що у рецепті яйця обов’язково треба його розбити і використовувати тільки їх вміст, а не шкаралупу.

Оскільки, щоб передбачити будь-яку випадковість, треба написати сотні, а то і тисячі команд, природно, зростають витрати і вкрадаються помилки. Все це породжує, за словами голландського вченого Едсгера Дейкстри, “величезну безліч прикрих дрібниць”. Дейкстра – науковий співробітник фірми “Бароуз” (BURROUGHS), один з найбільш авторитетних теоретиків програмування. Не один рік він стверджував, що більшості помилок можна уникнути, якщо вести боротьбу з недбалим стилем у програмуванні, яке розвивалося в основному не як строга наука, а як мистецтво, засноване на інтуїції та особистому досвіді.

Свій плідний внесок в теорію програмування Дейкстра зробив у 1968 р. у віці 38 років. У невеликій роботі під назвою “Замітки по структурному програмуванню” він доводив, що більшість програм невиправдано складні через відсутність в них чіткої математичної структури. Стан справ в області проектування програмного забезпечення викликав неспокій багатьох фахівців з обчислювальної техніки. Все частіше роботи зі створення нових систем програмного забезпечення вартістю у мільйони доларів не вкладалися в заздалегідь встановлені строки, а потім у процесі використання в них виявлялися тисячі помилок. Якраз у той час, коли Дейкстра писав свою роботу, проходила міжнародна конференція, на якій виникла ситуація, яка отримала назву “Криза програмного забезпечення”.

 








Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 601;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.