Особливості правового режиму земельних ділянок лісогосподарського призначення, що зазнали радіоактивного забруднення
ЗУ «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (ч.2 ст.2) передбачено існування чотирьох зон з особливим правовим режимом (відчуження, безумовного (обов’язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення, посиленого радіоекологічного контролю).
Зокр., в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення ведення лісового господарства без спеціального дозволу МНС України забороняється (абз.7 ч.2 ст.12 Закону).
NB. З метою підвищення стійкості лісових насаджень, їх захисних функцій, стабілізації радіаційної обстановки в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, запобігання винесення радіонуклідів за межі їх первинного розповсюдження, а також використання лісових ресурсів із забруднених радіонуклідами земель у 1992 р. створено Державне спеціалізоване виробниче комплексне лісове підприємство «Чорнобильліс» (зараз – Спеціалізоване комплексне ДП «Чорнобильська Пуща»). У користуванні підприємства перебуває 240,6 тис. га, в т.ч.140,6 тис. га лісових насаджень і 100 тис. га перелогів в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення. Підприємство складається з 7 лісництв. До складу чотирьох з них (Денисовицького, Луб'янського, Паришівського та Опачицького) входять лісові пожежні станції. Роботи в лісах виконуються у відповідності до затв. КМУ Державної програми «Ліси України» та «Тимчасових рекомендацій по проведенню спеціалізованих еколого-лісівничих заходів в лісах 30-км зони ЧАЕС»2.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 700;