Етап 5. Виявлення “вузлів” енергетичної недосконалості.
Вузлом енергетичної недосконалості (ВЕН) – вважається технічне рішення, наявність якого в системі енергоспоживання обумовлює перевитрату ПЕР, відносно базових рівнів енергоспоживання.
Виявлення ВЕН здійснюється на базі практичного досвіду виконавців робіт шляхом порівняння технічних рішень, параметрів у характерних точках системи або показників ефективності та їх вимірів інструментальними методами.
Визначення технічного рішення, як ВЕН має бути розрахунково обґрунтованим, шляхом застосування ліцензованих методик енергетичних розрахунків.
Перелік вузлів недосконалості має містити щонайменше три градації у відповідності до його кількісного впливу на рівень перевищення енергоспоживання об’єкту, а саме:
9. Неприйнятні ВЕН. Недосконалості цієї градації обумовлюють перевитрату ПЕР в обсягах, не прийнятних для подальшої експлуатації об’єкту і включаються до першочергової реконструкції.
10. СуттєвіВЕН. Недосконалості цієї градації обумовлюють перевитрату ПЕР в обсягах, що розглядаються, достатніми для першочергової реалізації робіт з енергозбереження.
11. Малосуттєві ВЕН. Недосконалості цієї градації обумовлюють перевитрату ПЕР в обсягах, що розглядаються, як другорядні, і включаються в перелік другочерговий етап робіт з енергозбереження.
Приклади ВЕН:
§ В насосній установці енергетичними недосконалостями є: наявність дросельного регулювання подачі насосу, недостатній діаметр нагнітального трубопроводу, низький ККД насосного агрегату, подача насоса за межами робочого поля його характеристики.
§ В системі газотурбінної установки енергетичними недосконалостями є: відсутність або недостатня степінь регенеративного нагрівання повітря, низький ККД проточної частини газової турбіни, низький ККД проточної частини компресора, недостатня степінь стискання повітря в компресорі.
§ В системі ТЕЦ з турбоагрегатом на базі парової турбіни типу “П-...” енергетичними недосконалостями є: відсутність або недостатня степінь регенерації, низький ККД проточної частини парової турбіни, низькі параметри гострої пари з парових котлів, висока температура циркуляційної води на вході в конденсатор, високий тиск відпрацьованої пари на вході в конденсатор.
Під технічною сутністю ВЕН слід розуміти недосконале конструктивне або схемне виконання елементів обладнання або елементів теплової (технологічної) схеми потоків енергоносіїв, або недостатній рівень експлуатаційних параметрів.
За природою свого походження ВЕН можуть бути конструкторськими, системними, експлуатаційними, термодінамічними, технологічними, теплотехнологічними, теплотехнічними.
Конструкторськими ВЕН є помилки в конструкції агрегатів та в їх компоновці в системі енергоспоживання. Прикладами можуть бути недосконалість системи форсунок в градирні, недосконалість соко-розподільчого пристрою в плівковому випарному апараті, недосконалість системи сепарації вології пари в парогенераторах, тощо.
Системними ВЕН є помилки в конфігурації систем використання ПЕР. Прикладами можуть бути помилки в системі розподілу відборів пари з випарної установки в цукровому заводі, помилки в конфігації системи відведення конденсату з корпусів ВУ, тощо..
12. Експлуатаційними ВЕН є помилки в режимах експлуатації теплотехнологічного обладнання. Прикладом може бути відсутність регулюючого клапану між збірниками системі конденсатного господарства цукрового заводу, тощо;
13. Термодинамічними ВЕНє помилки або недотримання оптимальних параметрів енергоносіїв, що є складовими процесами термодинамічного циклу, що реалізується на об’єкті. Термодинамічна недосконалість проявляється у вигляді перевитрати палива або енергії на здійснення технологічного процесу, що використовує термодинамічний цикл. Прикладами можуть бути: низька температура та тиск гострої пари, що надходить на турбіну, високий тиск в конденсаторі парової турбіни, тощо.
14. Технологічними ВЕН є помилки в режимах або недотримання технологічного регламенту. Прикладами можуть бути: низький вміст вуглекислоти в сатураційному газі, низька активність вапнякового молока, що надходить на станцію вапнування цукрового заводу, тощо.
15. Теплотехнологічними ВЕН є технологічні помилки, що обумовлюють теплотехнічну недосконалість. Прикладами можуть бути: завищена температура відкачки соку з дифузійної установки цукрового заводу, відсутність пресування жому і неповернення жомопресової води в дифузійну установку, тощо.
16. Теплотехнічними ВЕН є помилки в конфігурації теплових схем установок, що споживають ПЕР. Прикладами можуть бути: відсутність парових відтяжок і протяжок з грійних камер підігрівників та випарних апаратів, невикористання теплоти ВЕР, тощо.
Результатом реалізації 5-го етапу енергозбереження має бути сформований повний перелік ВЕН у відповідності до наведеної вище градації. Має бути розкрита технічна сутність кожного ВЕН та наведені енергозатратні наслідки у разі його подальшої експлуатації в системі об’єкту. Форма подання вищевказаного переліку може бути довільною. Доцільно використати табличну форму подання інформації.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 762;