Етап 5. Виявлення “вузлів” енергетичної недосконалості.

Вузлом енергетичної недосконалості (ВЕН) – вважається технічне рішення, наявність якого в системі енергоспоживання обумовлює перевитрату ПЕР, відносно ба­зових рівнів енергоспоживання.

Виявлення ВЕН здійснюється на базі практичного досвіду виконавців робіт шляхом порівняння технічних рішень, параметрів у характерних точках сис­те­ми або показників ефективності та їх вимірів інструментальними методами.

Визначення технічного рішення, як ВЕН має бути розрахунково обґрунто­ва­ним, шляхом застосування ліцензованих методик енергетичних розрахунків.

Перелік вузлів недосконалості має містити щонайменше три градації у відпо­відності до його кількісного впливу на рівень перевищення енергоспо­живання об’єкту, а саме:

9. Неприйнятні ВЕН. Недосконалості цієї градації обумовлюють перевитрату ПЕР в обсягах, не прийнятних для подаль­шої експлуатації об’єкту і включа­ються до першочергової реконструкції.

10. СуттєвіВЕН. Недосконалості цієї градації обумовлюють перевитрату ПЕР в обсягах, що розглядаються, достатніми для першочер­гової реалізації робіт з енергозбереження.

11. Малосуттєві ВЕН. Недосконалості цієї градації обумов­лю­ють перевитрату ПЕР в обсягах, що розглядаються, як другорядні, і включаються в перелік другочерговий етап робіт з енергозбереження.

Приклади ВЕН:

§ В насосній установці енергетичними недосконалостями є: наявність дро­сельного регулювання подачі насосу, недостатній діаметр нагнітального тру­бопроводу, низький ККД насосного агрегату, подача насоса за межами робочого поля його характеристики.

§ В системі газотурбінної установки енергетичними недосконалостями є: відсутність або недостатня степінь регенеративного нагрівання повітря, низький ККД проточної частини газової турбіни, низький ККД проточної частини компресора, недостатня степінь стискання повітря в компресорі.

§ В системі ТЕЦ з турбоагрегатом на базі парової турбіни типу “П-...” енер­гетичними недосконалостями є: відсутність або недостатня степінь регене­рації, низький ККД проточної частини парової турбіни, низькі параметри гострої пари з парових котлів, висока температура циркуляційної води на вході в конденсатор, високий тиск відпрацьованої пари на вході в конден­са­тор.

Під технічною сутністю ВЕН слід розуміти недосконале конструктивне або схемне виконання елементів обладнання або елементів теплової (технологічної) схе­ми потоків енергоносіїв, або недостатній рівень експлуатаційних пара­метрів.

За природою свого походження ВЕН можуть бути конструкторськими, сис­темними, експлуатаційними, термодінамічними, технологічними, теплотехно­логічними, теплотехнічними.

Конструкторськими ВЕН є помилки в конструкції агрегатів та в їх компо­новці в системі енергоспоживання. Прикладами можуть бути недосконалість системи форсунок в градирні, недосконалість соко-розподільчого пристрою в плівковому випарному апараті, недосконалість системи сепарації вології пари в парогенераторах, тощо.

Системними ВЕН є помилки в конфігурації систем використання ПЕР. При­к­ладами можуть бути помилки в системі розподілу відборів пари з випарної установки в цукровому заводі, помилки в конфігації системи відведення конденсату з корпусів ВУ, тощо..

12. Експлуатаційними ВЕН є помилки в режимах експлуатації теплотехноло­гіч­ного обладнання. Прикладом може бути відсутність регулюючого кла­пану між збірниками системі конденсат­ного гос­подарства цукрового заводу, тощо;

13. Термодинамічними ВЕНє помилки або недотримання оптимальних пара­мет­рів енергоносіїв, що є складовими процесами термодинамічного циклу, що реалізу­ється на об’єкті. Термодинамічна недосконалість проявляється у виг­ля­ді пере­вит­рати палива або енергії на здійснення технолог­іч­ного процесу, що використовує термодинамічний цикл. Прикладами можуть бути: низька температура та тиск гострої пари, що надходить на турбіну, високий тиск в конденсаторі парової турбіни, тощо.

14. Технологічними ВЕН є помилки в режимах або недотримання технолог­і­чного регламенту. Прикладами можуть бути: низький вміст вуглекислоти в сатураційному газі, низька активність вапнякового молока, що надходить на станцію вапнування цукрового заводу, тощо.

15. Теплотехнологічними ВЕН є технологічні помилки, що обумовлюють теп­ло­технічну недосконалість. Прикладами можуть бути: завищена темпе­рату­ра відкачки соку з дифузійної установки цукрового заводу, від­сутність пре­су­вання жому і неповернення жомопресової води в дифузійну установку, тощо.

16. Теплотехнічними ВЕН є помилки в конфігурації теплових схем установок, що споживають ПЕР. Прикладами можуть бути: відсутність парових відтя­жок і протяжок з грійних камер підігрівників та випарних апаратів, невикористання теплоти ВЕР, тощо.

Результатом реалізації 5-го етапу енергозбереження має бути сформований повний перелік ВЕН у відповідності до наведеної вище градації. Має бути роз­кри­та технічна сутність кожного ВЕН та наведені енергозатратні наслідки у разі його подальшої експлуатації в системі об’єкту. Форма подання вищевказаного переліку може бути довільною. Доцільно використати табличну форму подання інформації.








Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 703;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.