Шкала електромагнітних хвиль
Різні електромагнітні хвилі характеризуються величезним діапазоном довжин хвиль, від значень у десятки кілометрів до 10-12 м і менше.
У залежності від властивостей електромагнітних хвиль та способів їх виникнення, весь цей діапазон поділено, мов шкалу, на окремі ділянки: радіохвилі; мікрохвилі (або ультракороткі хвилі); інфрачервоні промені; світлові промені (видиме світло); ультрафіолетові промені; рентгенівські промені; гамма-промені. Всі ці ділянки не мають чітких розмежувань, спостерігається їх перекривання, тобто хвилі однакових довжин можна одержувати різними способами (наприклад, найбільш довгохвильові інфрачервоні промені можуть не тільки спостерігатись у спектрі випускання тіл, але й випромінюватись спеціальним коливальним контуром).
Світло
Світловими хвилями (світлом) називають електромагнітні хвилі, дія яких на сітківку ока людини створює зорові відчуття.
Погляд на світло як на хвилі укорінився завдяки Гюйгенсу, Френелю і, особливо, Максвеллу, який довів електромагнітну природу світла. На відміну від звука, світло характеризується дуже вузьким діапазоном: від ≈780 нм (довгохвильова межа червоного світла) до ≈ 400 нм (короткохвильова межа фіолетового світла). Оскільки межі діапазону звукових хвиль прийнято характеризувати частотами, наведемо, для порівняння, в частотах і межі світлового діапазону: 3,8*1014 Гц - 7,5*1014 Гц.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 1616;