Наступна стаття витрат підприємства автотранспорту - витрати на ремонт і технічне обслуговування рухомого складу.

У регістрах бухгалтерського обліку витрати на проведення технічного обслуговування (ТО), що складаються, як правило, з витрат на придбання матеріальних цінностей, оплату праці виконавців, відображаються такими записами: на вартість списаних зі складу матеріальних цінностей, виданих для виконання ТО автотранспорту, Д-т 801 "Витрати сировини і матеріалів", Д-т 803 "Витрати палива і енергії", Д-т 806 "Витрати запасних частин" - К-т 201 "Сировина і матеріали", К-т 203 "Паливо", К-т 207 "Запасні частини" зі щомісячним списанням фактичних витрат за виконаними ТО з кредиту рахунків 801, 803, 806 за дебетом рахунка 23 "Виробництво" (91 "Загальновиробничі витрати").

Основою для списання запасних частин на ТО та ремонт транспорту є лімітно-забірні картки, які відкриваються на кожен автомобіль окремо відповідальним працівником ремонтної служби і передаються на склад, а в кінці місяця - в бухгалтерію.

Враховуючи специфіку ремонтів автомобілів, на великих автомобільних підприємствах рахунок 207 рекомен­дується поділяти на такі субрахунки:

2071"Запчастини на складі";

2072"Вузли та агрегати на складі нові";

2073"Вузли та агрегати до капітального ремонту";

2074 “Вузли та агрегати після капітального ремонту".

Такий поділ є необхідний тому, що вартість вузлів та агрегатів є значною, після їх поломки здебільшого прово­диться ремонт чи реставрація (як господарським способом, так і спеціалізованими ремонтними підприємствами) з оприбуткуванням на склад з подальшим викорис­танням. На відміну від запасних частин видача зі складу вузлів та агрегатів проводиться за вимогами при наявності спеціального акта на списання з автомобіля і оприбуткування на склад пошкоджених агрегатів.

Витрати, пов'язані з заміною автомобільних шин і акумуляторів, протягом звітного періоду збираються, - за дебетом рахунку 806 "Витратизапасних частин" у кореспонденції з кредитом рахунку 207 "Запасні частини" і наприкінці періоду списуються за дебетом рахунку 23 "Виробництво" (91 "Загальновиробничі витрати" з наступним розподілом) із кредиту рахунку 806.

Наступна стаття витрат - витрати на виплату заробітної плати водіям. Підставою для її нарахування є подорожні листи, табель виходу на роботу.

У бухгалтерському обліку нарахування заробітної плати водіям й обов'язкових зборів відображається таким записом: Д-т 81 "Витрати на оплату праці" (відповідні субрахунки) - К-т 661 "Розрахунки за заробітною платою", а потім Д-т 23 "Виробництво" - К-т 81 або відразу К-т 661 - Д-т 23 (якщо підприємство не використовує рахунки класу 8 "Витрати за елементами").

Певні витрати підприємство автотранспорту несе також при сплатіподатків і зборів, вплив яких на господарську діяльність і, відповідно, на кінцеву вартість послуг досить значний. Зокрема, підприємства автотранспорту нараховують податок із власників автотранспорту, диференційованих до об'єму циліндрів двигунів.

У бухгалтерському обліку нарахування податку з власниківтранспортних засобів відображається записом: Д-т 84 "Інші операційні витрати" - К-т 641 "Розрахунки за податками" і потім - Д-т 92 "Адміністративні витрати" - К-т 84 "Інші операційні витрати".

 

 








Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 708;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.