Цивільно-правові способи захисту інтелектуальних прав на засоби індивідуалізації товарів та послуг
Будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені статтею 16 Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", у тому числі здійснення без згоди власника свідоцтва дій, які мають потребу в його згоді, і підготовка до здійснення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне відповідальність відповідно до діючого законодавства України.
На вимогу власника свідоцтва таке порушення повино бути припинено, а порушник зобов'язаний відшкодувати власникові свідоцтва заподіяний збиток.
Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його впакування незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна поплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна поплутати.
Вимагати поновлення порушених прав власника свідоцтва може за його згодою також особа, яка придбало ліцензію.
Захист прав на знак здійснюється в судовому та іншому встановленому законом порядку.
Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які виникають у зв'язку із застосуванням Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг"
Суди відповідно їхній компетенції вирішують, зокрема, суперечки про:
- встановленні власника свідоцтва;
- укладання і виконання ліцензійних договорів;
- порушення прав власника свідоцтва.
Охорона прав на добре відомий знак здійснюється відповідно до статті 6 bіs Паризької конвенції про охорону промислової власності і Законом "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" на підставі визнання знака добре відомим Апеляційною палатою або судом.
При визначенні того, чи є знак добре відомим в Україні, можуть розглядатися, зокрема, такі факторів, якщо вони є доречними:
- ступінь популярності або визнання знака у відповідному секторі суспільства;
- тривалість, обсяг і географічний район будь-якого використання знака;
- тривалість, обсяг і географічний район будь-якого просування знака, включаючи рекламування або оповіщення та подання на ярмарках або виставках товарів і/або послуг, щодо яких знак застосовується;
- тривалість і географічний район будь-які реєстрації й/або заявок на реєстрацію знака за умови, що знак використовується або є визнаним;
- свідчення успішного відстоювання прав на знак, зокрема територія, на якій знак визнаний добре відомим компетентними органами;
- цінність, що асоціюється зі знаком.
Порядок визнання Апеляційною палатою знака добре відомим в Україні встановлюється Установою. За подання заяви про визнання знака добре відомим платиться збір.
Рішення Апеляційної палати щодо визнання знака добре відомим а Україні може бути оскаржене в судовому порядку.
З дати, на яку за визначенням Апеляційної палати або суда знак став добре відомим в Україні, йому надається правова охорона така ж як, якби цей знак був заявлений на регестрацію в Україні. При цьому вона поширюється також на товари і послуги, які не родинні з тими, для яких знак визнаний добре відомим в Україні, якщо використання цього знака іншою особою щодо таких товарів і послуг буде вказувати на зв'язок між ними і власником добре відомого знака і його інтересів, можливо буде заподіяна шкода таким використанням.
Захист прав на зазначення походження товару здійснюється в судовому й іншому встановленому законом порядку.
Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які виникають у зв'язку із застосуванням такого захисту.
Суди відповідно їхній компетенції вирішують, зокрема, суперечки про:
- правомірності реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару;
- установленні факту використання кваліфікованого зазначення походження товару;
- порушенні прав власника свідоцтва про реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару;
- компенсації.
Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 625;