Методика оцінки стану соціально-економічної безпеки підприємства.
Щодо оцінки стану забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств, то необхідне виділення та дотримання певного алгоритму дій на основі певних принципів: конкретизації, адаптивності, обмеженого універсалізму, динамічності, співвідношення кількості та якості, варіативності, об’єктивного суб’єктивізму, доступності, інтеграції.
Загальна схема процесу діагностики гармонізації та взаємоузгодження інтересів підприємства показана на рис. 6.14. Кількість етапів, їх склад та характеристики є загальними для великих промислових підприємств та можуть бути застосовані з подальшим уточненням. При діагностики гармонізації та взаємоузгодження інтересів конкретного підприємства склад та кількість етапів може бути змінено. Це пов’язано із необхідністю врахування особливостей діяльності конкретного підприємства, а саме, стадії життєвого циклу діяльності, специфіка продукції, організаційно-правова форма господарювання, форма власності, організаційна структура, кількість партнерів, з якими укладено угоди, технологічно-виробничі особливості, джерела фінансування та багато іншого.
Рис. 6.14. Етапи діагностики гармонізації інтересів підприємства як підґрунтя забезпечення соціально-економічної безпеки підприємства
Використана література: [7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 21, 22].
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1025;