Постановка крайових задач теорії теплопровідності
Умови однозначності. Диференціальне рівняння теплопровідності виведене на основі загальних законів фізики й описує цілий клас явищ. У загальному випадку диференціальне рівняння теплопровідності має безліч нескінченних рішень. Щоб з цієї безлічі виділити рішення, що відповідає розглянутому процесу, необхідно до диференціального рівняння приєднати умови, які математично описують всі специфічні особливості процесу. Ці умови в сукупності з диференціальним рівнянням дають повний математичний опис конкретної задачі теплопровідності і називаються умовами однозначності.
Умови однозначності підрозділяються на геометричні, фізичні і крайові.
Геометричні умови задають форму і розміри тіла, у якому протікає процес.
Фізичні умови задають теплофізичні параметри середовища: l - теплопровідність, r -густина, Сv - об'ємну теплоємність, qv - об'ємну густина теплового потоку.
Крайовими умовами називають сукупність початкових і граничних умов. Початкові умови (тимчасові крайові умови) складаються в завданні розподілу температури в тілі в початковий момент часу і необхідні лише при розгляді нестаціонарних задач. Початкова умова вважається заданою, якщо для деякого моменту часу t0 (звичайно вибирають t0 = 0) температура тіла є відомою функцією просторових координат. У загальному випадку початкова умова має вигляд.
T = f(x,y,z) при t = t0 чи T =½t = tо = f (x,y,z) (1)
Зустрічаються процеси, у яких можна знехтувати початковими умовами. Наприклад, при нагріванні (охолодженні) тіл кінцевої форми з зовнішніми умовами, що не змінюються, починаючи з деякого моменту t*, (настає такий момент теплопровідності, при якому розподіл температур у тілі цілком визначається граничними умовами, а початкові умови впливають на температуру тіла лише на проміжку (0 < t <t*). Граничні умови можуть бути задані декількома способами. Основні з них у теорії теплопровідності називаються граничними умовами I - IV роду.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 829;