Топології мереж

Під топологією (компонуванням, конфігурацією, структурою) комп’ютерної мережі звичайно розуміють фізичне розташування комп’ютерів в мережі один відносно іншого й спосіб з’єднання їх лініями зв’язку. Важливо відзначити, що поняття топології відноситься, насамперед, до локальних мереж, у яких структуру зв’язків можна легко простежити. У глобальних мережах структура зв’язків звичайно схована від користувачів, для яких вона не надто важлива, тому що кожний сеанс зв’язку з віддаленим сервером може виконуватися по своєму власному шляху. Проте при побудові глобальної мережі також будується певна топологія.

Топологія визначає вимоги до устаткування, тип використовуваного середовища передачі(кабелю,радіомереж і т.п.), можливі й найбільш зручні методи керування обміном та доступу до середовищ передачі, надійність роботи, можливості розширення мережі.

 

Існують наступні фізичні топології мереж:

o шинна топологія

o типу зірка

o кільцева топологія

o типу розширена зірка

o подвійне кільце

o хаотична

o повнозвязна або сітка

o деревовидна або ієрархічна

o комірчаста

o гібридна

 

 

а б в г д

е ж

Рисунок 1.2.1 - Види топологій (а-шинна, б-типу зірка, в-кільце, г-розширена зірка, д‑повнозвязна, е-деревовидна, ж-гібридна).

 

Багатозначність поняття топології.

Топологія мережі визначає не тільки фізичне розташування комп’ютерів, але, що набагато важливіше, характер зв’язків між ними, особливості поширення сигналів по мережі. Саме характер зв’язків визначає ступінь відмовостійкості мережі, необхідну складність мережної апаратури, найбільш підходящий метод керування обміном, можливі типи середовищ передачі (каналів зв’язку), припустимий розмір мережі (довжина ліній зв’язку й кількість абонентів), необхідність електричного узгодження й багато чого іншого.

Коли в літературі згадується про топологію мережі, то можуть мати на увазі чотири зовсім різних поняття, що ставляться до різних рівнів мережної архітектури:

1. Фізична топологія (тобто схема розташування комп’ютерів і прокладки кабелів). У цьому змісті, наприклад, пасивна зірка нічим не відрізняється від активної зірки, тому її нерідко називають просто «зіркою».

2. Логічна топологія (тобто структура зв’язків, характер поширення сигналів по мережі). Це, напевно, найбільш правильне визначення топології.

3. Топологія керування обміном (тобто принцип і послідовність передачі права на захват мережі між окремими комп’ютерами).

4. Інформаційна топологія (тобто напрямок потоків інформації, переданої по мережі).

Наприклад, мережа з фізичною й логічною топологією «шина» може як метод керування використовувати естафетну передачу права захвата мережі (тобто бути в цьому змісті кільцем) і одночасно передавати всю інформацію через один виділений комп’ютер (бути в цьому змісті зіркою).

 

 

1.2.2 Середовища передачі

 








Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 1719;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.