Структури рудних полів Криворізького залізорудного басейну 2 год.

Загальна структура Криворізького залізорудного басейну і послідовність її формування. Структурний аналіз метаморфічних порід. Типи рудних полів багатих рудних покладів. Структури, що контролюють локалізацію багатих залізних руд. Структури родовищ багатих залізних руд Саксаганського району.

 


[1] Корольов А В -

[2] Пек А В -

[3] Захаров Є Є -

[4] Крейтер В М -

[5] Ломоносов Михайло Васильович -

[6] Соколов Д І -

[7] Висоцький Н К -

[8] Федоров Є К -

[9] Конюшевський Л К -

[10] Обручев В А -

[11] Котульський В К -

[12] Ферсман А Е -

[13] Смірнов С С -

[14] Заварицький А Н -

[15] Бетехтін А В -

[16] Вольфсон Ф І -

[17] Смірнов В І -

[18] Шехтман П А -

[19] Єлісєєв Н А -

[20] Горбунов І Г -

[21] У відповідності до закону Гука між подовженям стрижня та навантаженням на нього існує пряма пропорційна залежність, а між його подовженням та площею перетину стрижня – зворотна пропорційна залежність. При навантаженні, яке не досягло визначеної межі, подовження зразка прямо пропорційно cилі (Р), що розтягує зразок, довжині зразку (l) та зворотно пропорційне площі перетину зразка (F). Ці експериментальні дані зв’язані відношенням: , де Δl – збільшення довжини, яке носить назву абсолютного подовження стрижня від сили Р; Е – коефіцієнт пропорційності – модуль пружності або модуль Юнга (різний для різних матеріалів).

Відношення Δl/l – носить назву відносного подовження та позначається ε.

Якщо врахувати, що напруження , то закон Гука одноосьового розтягнення можна записати наступним чином: або .

Стрижні, що працюють на розтягнення або стискання, зазнають крім повздовжніх також і поперечних деформацій. Абсолютна величина відношення відносної поперечної деформації ε1 до відносної повздовжньої деформації ε носить назву коефіцієнта Пуассона та позначається μ. Тобто . Разом з модулем пружності (Е) це відношення є важливою характеристикою пружних властивостей матеріалу. Ці два коефіцієнти (Е та μ) повністю характеризують пружні властивості всіх ізотропних матеріалів.

У випадку здвигу дотичне напруження , де γ – величина відносного здвигу; G – модуль здвигу.

[22] Бластомілоніт -

[23] Катаклазит -

[24] Віргація складок (лат. virga – гілка) – у геології віялоподібне розходження пучку розщепляючихся складок гірських порід, що супроводжується поступовим зануренням шарнірів складок. Спостергігається зазвичай у місцях закінчення складчастих споруд. Наприклад, Північний Тянь-Шань у области свого західного закінчення утворює віяло складок, що складають хребти Чу-Ілійський, Каратау та Чаткальский, а Гіссаро-Алай закінчується на заході віялоподібно розходячимися складками хребту Нуратау, хребтів Таджикської депресії та Дарваза.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 533;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.