Розривні регіональні порушення
Мають першорядне значення у розташуванні рудних полів ендогенних родовищ всіх генетичних груп та можуть бути віднесені до одного з факторів, що визначають їх структурно-геологічні позиції. Дослідження, які були проведені у багатьох рудоносних провінціях, вказують на те, що рудні поля проявляються не на любому інтервалі простягання таких порушень, а лише на наступних ділянках (рис. 58):
а) викривлення за простяганням;
б) розгалуження на низку бокових гілок;
в) відгалуження від головного порушення бокових опіряючих тріщин;
г) сполучення розривних порушень двох напрямків;
д) перетинання розривних порушений двох напрямків.
Рис. 58. Положення рудних полів та родовищ на ділянках викривлення (а), розгалуження (б), відгалуження бокових опяряючих тріщин (в), сполучення з боковими розривними порушеннями (г), перетину розривних порушень (д) (схематично в плані).
1 – крупні розривні порушення; 2 – опіряючі тріщини; 3 – рудні поля та родовища.
У деяких випадках виявляється одночасне сполучення одного або двох і більше змін елементів залягання або достатньо помітне ускладнення внутрішньої будови рудоконтролюючих розривних порушень. Зокрема, рудні поля розташовуються поблизу тих інтервалів простягань крупних розривних порушень, де має місце одночасне їх викривлення та відгалуження від головного порушення бокових гілок. Всі ділянки зміни елементів залягання розривних порушень або ускладнення їх будови, в межах яких розташовуються рудні поля, виявляються найбільш подрібненими та проникними для магматичних розплавів та рудоносних розчинів.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 479;