Формування відвалів розкривних порід. Гірничотехнічні роботи при селективному формуванні відвалів.
Планування порушених територій проводять після добування корисних копалин закритим і відкритим способами, будівництва ліній комунікацій і переробки корисних копалин. Але найчастіше після або в період відкритого добування корисних копалин.
Формування відвалів розкривних порід може проходити пошарово і хаотично.
Селективне складання відвалів.
Під час розвідки корисних копалин слід враховувати майбутній напрям рекультивації і відбирати зразки розкривних порід за стратиграфічними ярусами,щоб визначити придатність їх для біологічної рекультивації.
Слід враховувати придатність розкривних порід для біологічного освоєння та передбачити знімання гумусованого щару грунту. Спосіб використання знятого гумусованого шару грунту залежить від місцевих потреб. Його можна насипати зверху на малопродуктивні с.-г. угіддя, вкрити ним попередньо сплановані відвали, зберігати в певних умовах для наступних ре культиваційних робіт.
Глибину гумусованого шару грунту, який необхідно зняти визначає ґрунтознавець на підставі спеціальних обстежень (розкопки). На сірих лісових грунтах він становит 50–60 см, чорноземах – 70–80 см. Там, де грунт еродований шар, що знімається буде меншим, а з намитих – більший.
Необхідно суворо дотримуватись умов формування буртів гумусованого шару грунту. Бурти мають бути висотою не більше 10 м, а якщо укладають грунт на короткий період (1–2 роки), вони можуть бути і більшої висоти. При зберіганні грунту понад два роки поверхню буртів планують і засівають багаторічними бобовими травами, щоб запобігти виникненню ерозії і заростання бур’янами.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 892;