Місце МPLS серед інших технологій

На даному етапі розвитку створення корпоративних мереж найчастіше здійснюється за рахунок оренди транспортних ресурсів. З іншого боку, проглядання відповідних тарифів (зокрема, на сайтах Internet деяких Операторів) дозволяє оцінити витрати клієнтів на оренду навіть каналів з невисокою пропускною спроможністю. Зрозуміло, що резерви економії при відмові від оренди транспортних ресурсів можуть бути вельми істотні. Тому потенційний ринок IP VPN, основою якого служить технологія MPLS, оцінюється багатьма фахівцями вельми оптимістично. Статистика і прогностичні оцінки засновані на даних компаній Analysys In3Start/MDR, Arenacom. Технологія MPLS з'явилася порівняно недавно. У ній враховані багато важливих тенденцій розвитку інформаційно-комунікаційної системи. Зокрема, передбачена підтримка IP мереж, що оперують потоками, вимірюваними тера і петабітамі в секунду. Крім того, технологія MPLS забезпечує еволюційне перетворення мережі електрозв'язку відповідно до концепції NGN. Вдале порівняння технології MPLS із сполучною ланкою (дослівно - з клеєм) між старим і новим поколіннями інформаційно-комунікаційної системи. Ці особливості технології MPLS зумовлюють її місце в інформаційно-комунікаційній системі. Прийнято вважати, що в даний час технологія MPLS краще всього підходить для магістральної (міжміської) мережі. Для моделі інформаційно-комунікаційної системи, яка використовується, положення технології MPLS представлене на рис. 12.2.

 

 

Рис. 12.2. Модель інформаційно-коммунікаційної системи

 

Два крайні еліпси загальної моделі (мережа в приміщенні користувача і засобу доступу до послуг) не показані, оскільки в даному випадку вони не представляють практичного інтересу. Напис "MPLS" поміщений в якесь ядро, що розширюється. Мається на увазі, що ця технологія почне активно використовуватися в магістральній мережі. По-перше, саме на цьому рівні ієрархії передаються великі об'єми інформації. По-друге, для магістральної мережі вельми актуальні завдання істотного підвищення пропускної спроможності її елементів (на сучасному жаргоні зв'язківців - масштабування), що вельми ефективно реалізується технологією MPLS. По-третє, в ядрі мережі доцільно використовувати устаткування, яке забезпечуватиме наперед задані показники QoS. Ці ж міркування (можливо, за винятком останнього) поки не стимулюють пошук варіантів використання технології MPLS в мережах абонентського доступу.

Технологія MPLS має специфічні особливості з погляду семирівневої моделі OSI (рис. 12.3). А також у ряді публікацій пропонується привласнити MPLS статус рівня 2,3. Це не зовсім коректно для моделі OSI. Тому поряд з рівнем 2,3 звичайно ставиться знак "?". Позначення "2,3" говорить про те, що утворюється прошарок між канальним і мережевим рівнями. На англійській мові MPLS називають "shim layer", що переводиться як прошарок або підрівень. До речі, слово "shim" має ще одне значення - клин. Можливо, нові технології, подальші за MPLS, "розклинюватимуть" модель OSI. У випадки використання технологій 2-го рівня, заснованих на передачі фреймів, мітки упроваджуватися між заголовками 2-го і 3-го рівня.

 

Рівень 4-7(транспортний, сеансовий, представницький, прикладний)
Рівень 3 (мережевий)
Рівень 2, 3 (МРLS)
Рівень 2 (канальний)
Рівень 1 (фізичний)

 

Рис. 12.3. MPLS з семирівневої моделі OSI

 

Важливий аспект практичного застосування технології MPLS - економічні показники інформаційно-комунікаційної мережі. В даний час робити які-небудь висновки не доцільно. Зміна технологій чимось схожа на перехідний процес в електричних ланцюгах. Його характеристики, як правило, дуже цікаві, але по ним не можна судити про поведінку лінійного ланцюга в стаціонарному режимі. Ідея MPLS застосовна також для мереж, що використовують оптичні технології передачі і комутації. Для будь-яких систем WDM довжину хвилі (л) можна розглядати як мітку. Такий підхід дозволяє дати іншу розшифровку абревіатурі MPLS - Multiprotocol Lambda Switching. Це словосполучення іноді скорочують таким чином: MPLambdaS. Можливість розповсюдження концепції багатопротокольної комутації по мітках на оптичні і інші технології передбачається в наступній (узагальненої) версії MPLS. Вона одержала назву GMPLS. Технологія GMPLS активно розробляється OIF (Optical Internetworking Forum) і ODSI (Optical Domain Service Interconnect) Forum, а також поряд інших організацій.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 616;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.