Метод вставки регістра
Назва методу пояснюється тим, що черговий кадр даних з абонентської системи «вклинюється» (рис. 2.27) у потік кадрів, що надходять по каналу передачі даних, унаслідок чого наступні кадри даних затримуються на час передачі одного кадру.
Рис. 2.27. Схема доступу до передавального середовища
Взаємодія абонентської системи з середовищем передачі здійснюється за допомогою блоку доступу (рис. 2.28), до складу якого входять: утримувач, лінія затримки, перемикач, відправник і буферний регістр. Приймач водночас із відновленням фізичних параметрів вхідних сигналів здійснює попередній аналіз кадрів даних, що надходять. Якщо кадр адресований даній абонентській системі, то його копія заноситься в буферний регістр для наступної передачі в абонентську систему. Кадр даних через перемикач (Р) передається в передавач, у якому до нього додається службова інформація про стан абонентської системи і результат прийому даних. Лінія затримки служить для збереження інформації, що надходить з мережі, на час передачі кадру даних з абонентської системи.
Спочатку перемикач Р перебуває в положенні 1. Інформація, що надходить з каналу передачі даних на вхід блоку доступу, практично без затримки передається на його вихід. За необхідності передачі кадру даних абонентська система поміщає його попередньо у буферний регістр. Як тільки з’являється проміжок між двома кадрами, що передаються по кільцю, перемикач Р, переходячи в положення 3, підключає буферний регістр до передавача.
Рис. 2.28. Структурна схема блоку доступу
Внаслідок цього кадр даних з буферного регістра через передавач потрапляє у вихідний потік даних. У цей час кадр даних із вхідного потоку міститься у лінії затримки. Після закінчення сеансу передачі перемикач Р переключається в положення 2, в якому черговий і всі наступні кадри з вхідного потоку надходять на вихід блоку доступу. На відміну від початкового стану, вхідна інформація потрапляє на вихід блоку доступу із затримкою, що дорівнює часу передачі одного кадру даних. Кадр даних, досягнувши адресата, копіюється абонентською системою і передається далі по кільцю. При цьому приймальна абонентська система встановлює у кадрі даних ознаку прийому інформації. Одержавши назад свій кадр даних (після проходження його по кільцю), абонентська система - відправник видаляє його з мережі, перевівши перемикач Р у початкове положення 1. У цьому разі на вихід блоку доступу відразу надходить кадр даних, який рухається за кадром, що видаляється. Отже, перш ніж бути вилученим, кадр робить повний цикл по кільцю. Передавати наступний кадр даних абонентська система може тільки після видалення свого попереднього кадру.
Основною перевагою доступу з уведенням затримки є мінімальний час доступу до середовища передачі, граничне значення якого дорівнює часу передачі одного кадру. Оскільки кожна абонентська система може затримати передачу на час проходження одного кадру, то максимальний час між передачами кадрів однією абонентською системою визначається добутком кількості абонентських систем на тривалість передачі кадру.
Таким чином, даний спосіб поєднує переваги випадкового і детермінованого методів доступу, тому що при низькому навантаженні забезпечується мінімальний час доступу і передачі кадрів, а при високому — гарантований час доступу. Проте за великої кількості абонентських систем і високої інтенсивності звертання їх до середовища передачі істотно збільшується час передачі кадрів.
Недоліком розглянутого методу є блокування абонентської системи, що може мати місце у разі спотворення чи втрати кадру даних, переданого цією системою. При цьому перемикач Р не переводитиметься у початковий стан, блокуючи передачу наступного пакета від абонентської системи.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 738;