Місце і роль культури Київської Русі у європейській культурі
У розвитку культури Київської Русі проявлялися як загальні закономірності, так і національні особливості. Її основа - самобутня культура східнослов'янських племен. Принциповим рубежем у розвитку культури стало прийняття християнства. Значним був вплив візантійської культури. На відміну від Західної Європи, на Русі держава не підпала під владу церкви, і, відповідно, в культурі світські елементи були сильнішими. Намітилася прогресивна тенденція диференціації духовної культури.
У відносно короткі терміни Київська Русь зробила величезний крок, вийшовши на загальноєвропейський культурний рівень, а в деяких її сферах перевершивши його. Київська Русь як єдина централізована держава відкрила новий – феодальний – період в історії народів Східної Європи. Передові для свого часу політичний устрій, виробничі відносини, високопродуктивне сільське господарство, вдала дипломатична діяльність на міжнародній арені, підкріплена силою зброї проти нападників – все це сприяло тому, що Київська Русь висунулася на провідні позиції в Європі й була шанована тогочасними найрозвинутішими країнами.
Невпинний поступ Русі по шляху політичного, суспільного, економічного, культурного прогресу в середині ХІІІст. Перервала й на десятиліття загальмувала монголо-татарська навала.
Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 4207;