Причини бідності
Земля України, кліматичні умови і природні ресурси країни - унікальні. Більше 40% європейських запасів чорноземів, уся таблиця Менделєєва.
Займаючи 1% суші землі, Україна має 5,2% її природних ресурсів.
Після розвалу СРСР на Україні був один з найпотужніших у світі науково-технічний потенціал. По кількості винаходів на душу населення Україна знаходилася на одному рівні із США.
20 найбагатших кланів (Ахметов, Фортиш, Коломойський, Пінчук і так далі) володіють 80% багатства України.
Бідні Українці в 14,5 разу бідніше за бідняків Бельгії. Українці збідніли за останній рік на 10%. За статистикою ООН за межею бідності на Україні знаходиться 78% людина. Україна займає 83 місце. У Європі ми обігнали тільки Молдову.
У бідності українців винні крайній рівень зношеності основних виробничих фондів, а також майже повне небажання інвесторів, як вітчизняних, так і іноземних складати засоби в їх оновлення.
У наслідок цього рентабельність вироблюваної продукції невисока, додана вартість низька, а економіка працює до повного зносу.
Фонд заробленої плати в компаніях, в порівнянні з розвиненими країнами низький. Але навіть дешевизна робочої сили не дозволяє нашій країні вийти в позитивне сальдо в міжнародній торгівлі.
Доходи в країні розподіляються украй нерівномірно, топ-менеджмент компаній і державні чиновники не можуть себе скривдити в оплаті. Розкид в оплаті праці від найбідніших шарів до найбагатших доходить до 100 разів (у Швеції всього 4,5 разу, в Японії - 6 разів).
За словами експертів, існує абсолютний і відносний рівень бідності «Прикордонною смугою». При визначенні абсолютного рівня бідності являється доход 1-ої людини 1$ в день в жарких країнах, і 2$ в день з помірним кліматом.
Термін «убогість», який спочатку відносився лише до доходів, сьогодні набув ширшого сенсу. Убогість в країнах, що розвиваються, - це голод і неписьменність, хвороби і епідемії. Повна відсутність можливостей заробітку і неефективні механізми перерозподілу. Що стосується розвинених країн, то, прийнято вважати, що убогості у них немає. Є бідність, та і то відносна.
Англійський письменник і публіцист Вільям Гадвин - головною причиною убогості є існування приватної власності : не будь її, не буде і соціальної нерівності, а, отже, зникне убогість.
Сучасні економісти серед головних причин убогості у світі виділяють:
- відсутність доступу до достатку можливостей
- відсутність справедливості і рівності
- відсутність політичної свободи жебраків
- відсутність безпеки людини у світі
- фактична нездатність жебраків брати участь в процесі ухвалення рішень
- відсутність добросовісного управління та ін.
Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 858;