ЛЕКЦІЯ 1. ТЕМА 1. МОНІТОРИНГ НЕБЕЗПЕК ЩО МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ НС.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
«КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»
Цивільний захист
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ
ДЛЯ СТУДЕНТІВ УСІХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗА ОКР
«СПЕЦІАЛІСТ», «МАГІСТР»
Рекомендовано Методичною радою НТУУ «КПІ»
Київ
НТУУ «КІП»
Цивільний захист: Конспект лекцій для студентів усіх спеціальностей за освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст», «магістр» / Уклад.: Ю.В.Міхеєв, О.В.Землянська – К.:НТУУ «КПІ», 2012-65с.
Гриф надано Методичною радою НТУУ «КПІ»
(Протокол №від «»2012р.)
Цивільний захист
Конспект лекцій
Для студентів усіх спеціальностей за ОКР
«спеціаліст», «магістр»
Укладачі: Міхеєв Юрій Васильович
Землянська Олена Василівна
Відповідальний редактор: О.Г. Левченко, д.т.н.
Рецензент: А.О. Водяник, д.т.н., професор
Редактор: О.І. Полукаров
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………………………..... | . 4 |
ЛЕКЦІЯ 1. ТЕМА 1. Моніторинг небезпек що можуть спричинити НС……………........... | |
ЛЕКЦІЯ.2. ТЕМА 2. Планування заходів з питань цивільного захисту…………………. | |
ЛЕКЦІЯ 3. ТЕМА 3. Зони ураження під час техногенних вибухів. методи розрахунку характеристик зон ураження…………………………………………………….. | |
ЛЕКЦІЯ 4. ТЕМА4. Оцінка інженерної обстановки та економічних наслідків в умовах нс природного характеру………………………………………………………… | |
ЛЕКЦІЯ 5. ТЕМА 6. Забезпечення заходів та дій в межах єдиної системи цивільного захисту………………………………………………………………………………. | |
ДОДАТКИ………………………………………………………………………………………… | |
ЛІТЕРАТУРА……………………………………………………………………………………. |
ВСТУП
Навчальна дисципліна «Цивільний захист» належить до професійно-практичного циклу дисциплін та стосується вирішення питань захисту населення і території України від надзвичайних ситуацій (НС) та їх наслідків.
Метою лекційного курсу є формування у студентів здатності творчо мислити, вирішувати складні проблеми інноваційного характеру й приймати продуктивні рішення у сфері цивільного захисту (ЦЗ), з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності випускників, а також досягнень науково-технічного прогресу.
Предметом лекційного курсу з навчальної дисципліни "Цивільний захист" є набуття здатності орієнтуватися в основних методах і системах забезпечення техногенної безпеки, обґрунтовано вибирати відомі пристрої, системи та методи захисту людини і природного середовища від небезпек; вміння оцінювати сталість функціонування об’єкту господарювання в умовах надзвичайних ситуацій та обґрунтовувати заходи щодо її підвищення; вміння обґрунтувати та забезпечувати виконання комплексу робіт на об’єкті з попередження виникнення надзвичайних ситуацій, локалізації та ліквідації їх наслідків.
Завдання вивчення лекційного матеріалу передбачає засвоєння студентами новітніх теорій, методів і технологій з прогнозування НС, побудови моделей їхнього розвитку, визначення рівня ризику та обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на відвернення НС, захисту персоналу, населення, матеріальних та культурних цінностей в умовах НС, локалізації та ліквідації їх наслідків.
Освоївши матеріал лекцій навчальної дисципліни "Цивільний захист" спеціалісти (магістри) у відповідних напрямах підготовки, повинні бути здатними вирішувати професійні завдання з урахуванням вимог ЦЗ та володіти головними професійними компетенціями для забезпечення реалізації вказаних завдань.
ЛЕКЦІЯ 1. ТЕМА 1. МОНІТОРИНГ НЕБЕЗПЕК ЩО МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ НС.
ВСТУП
У зв’язку з тим , що проведена небезпеки викликають уражання людей, та руйнування будівлі, споруд, створюють великі збитки необхідно здійснювати моніторинг цих небезпек. Для досягнення високої ефективності моніторинг повинен проводитись в певній послідовності. Етапом моніторингу повинні підпорядковуватись чітко впорядкованим закономірностям, які складають методологічні основи моделі моніторингу в сфері ЦЗ.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1018;